Uçaklardaki Doluluk Yüz Güldürüyor

501

Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, “Kısa sürede elde ettiğimiz doluluk oranları, bize uçuş frekanslarımızı ve sezonumuzu uzatma kararı aldıracak kadar memnun edici seviyeye geldi” dedi.

Geçtiğimiz hafta Düsseldorf’a uçak konumlandıran havayolu şirket, sezon boyu uçak konumlandıracağı 15 base’ini İzmir, Kayseri, Antalya, Bodrum, Ankara, Brüksel, Basel, Düsseldorf, Köln, Münster, Hannover, Nürnberg, Girit, Rodos ve Hurghada olarak açıkladı. Corendon Airlines CEO’su Yıldıray Karaer, yeni uçuş programlarının yoğunluğunu şöyle anlattı;

“Pandemi süresince bu döneme çok iyi hazırlandık. Yolcuların seyahat trendlerini araştırdık. Uçuş programımızı, destinasyonlarımızı çok geniş tuttuk. Özellikle bizim için yeni bir ticari alan olan Avrupa’dan Türkiye’ye etnik uçuşlara odaklandık. Doluluk oranları sezonu uzatma kararı aldıracak kadar memnun edici seviyede. Yeni sezonda Avrupa’dan Türkiye’deki 15 havalimanına; Antalya, İzmir, Adana, Kayseri, Eskişehir, Bodrum, Diyarbakır, Dalaman, Balıkesir, Ankara, Gaziantep, Konya, Zonguldak, Samsun ve Trabzon’a sunduğumuz direkt uçuşların her biri ayrı ilgi gördü ve kısa sürede elde ettiğimiz doluluk oranları bizi uçuş frekanslarımızı ve sezonumuzu uzatma kararı aldıracak kadar memnun edici seviyeye geldi. Avrupa Bayraklı diğer iki havayolumuz ile de desteklediğimiz Avrupa içi uçuşlarda da programımızı ve destinasyon çeşitliliğimizi artırıyoruz. Türkiye her zaman ana tatil destinasyonumuz. Ama Almanya, Hollanda, Belçika, Polonya gibi Avrupa ülkelerinden Yunanistan’da Girit, Rodos, Kos; İspanya’da Palma de Mallorca, Ibiza, Gran Canaria, Fuerteventura, Tenerife, Lanzarote ve İtalya’da Olbia, Lamezia Terme, Catania gibi Avrupalı turistlerin en çok tercih ettiği destinasyonlarda diğer uluslararası rakip havayolları ile birlikte Corendon Airlines olarak da yer alıyoruz.”