Patara’nın Kum Hırsızlarını Yakaladı Görevden Alındı

650

Antalya’nın Kaş ilçesindeki Patara Özel Çevre Koruma Bölgesi’nden kum çalınırken tutanak tutmak isteyen ve engellenen muhafaza memuru Umut Utku, ikinci kez görevinden alındı.

Tarım Orman-İş Başkanı Şükrü Durmuş, Umut Utku’nun görevden alınması ile ilgili olarak bölgedeki diğer muhafaza memurlarının da, “Bize karşı çıkarsanız sizin de sonunuz Umut Utku gibi olur” sözleriyle tehdit edildiğini ileri sürdü. Başkan Şükrü Durmuş, “Kamu gücünü kötüye kullanan Kaymakam hakkında Antalya Valiliği’ne, İçişleri Bakanlığı’na ve Antalya İdari Mahkemesi’ne başvurduk. Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız” dedi. 

TEHDİT ETTİLER

Cumhuriyet’te yer alan habere göre Şükrü Durmuş, “Kaymakam, hiçbir müfettiş raporu ve yargı kararı olmaksızın, görevini yapan meslektaşımızı görevinden uzaklaştırdı. Bu kamu gücünü kötüye kullanmaktır” dedi.

Bölgede diğer muhafaza memurlarının da tehdit edildiğini belirten Durmuş, “Bölgede yaşanan kum hırsızlığına adlarının karıştığı ileri sürülen AKP ilçe yöneticisi Osman Deniz Karataç, Belediye Meclis üyesi Tevfik Taner ve hafriyat şirketi sahibi Mustafa Bahar, diğer kamu personeline yaptığı ‘Bize karşı çıkarsanız sizin de sonunuz Umut Utku gibi olur’ tehditlerini kimden cesaret alarak söylemektedir” sorusunu yöneltti.

SUÇ DUYURUSU

Durmuş, kamu gücünü kötüye kullandığını ileri sürdüğü Kaş Kaymakamı Şaban Arda Yazıcı hakkında Antalya Valiliği’ne, İçişleri Bakanlığı’na ve Antalya İdari Mahkemesi’ne başvurduklarını belirterek “Sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız. Ayrıca kurumdaki görevlerini kötüye kullanan işletme şefi Aydın Ersoy ve işletme müdürü Süleyman Demir hakkında yasal süreç başlatıldı” diye konuştu