Welcome Yazılı Paspaslar Kapılara Kondu

328

Tayland’ın cennet adası Koh Samui bugünden itibaren turistlere kapılarının açtı.

Pandemi nedeniyle geçen mart ayından beri turist kabul etmeyen Koh Samui çok sıkı denetlenen ve hijyen kuralları sınavlarından geçen oteller de müşteri almaya başladı. Samui’nin ünlü otelcisi Susan Field, “Denizaşırı ülkelerden gelenleri adamıza bekliyoruz. Üzerlerinde “welcome” yazılı paspasları artık kapılara koyduk” dedi.

Susan Field

Koh Samui adası Tayland’ın güneyinde. Karaya yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta. Gezginlerin, doğa ile iç içe tatil düşleyenlerin tercih ettiği bu ada 247 kilometrekare genişliğinde. Burada yaklaşık 45 bin kişi yaşıyor. Adanın her tarafı Hindistancevizi ve palmiye ağaçları ile kaplı. Bu nedenle de cennet adası olarak da biliniyor. Adada bina yüksekliklerinin, herhangi bir hindistancevizi ağacını geçmesi yasak. Ada, tatil için Türkiye’den gidenler tarafından da iyi biliyor. Genel olarak ekonomisi turizme bağlı olan Tayland’ın Koh Samui adası, uçsuz bucaksız plajları, beyaz kumları, turkuaz denizi ve egzotik yemekleri ile turistlerin tercih ettiği bir tatil cenneti. Egzotik çiçekler ve bitkilerle dolu tropik bahçeler içinde.

Uzun yıllar dünyanın önde gelen otel markaları olan Mandarin Oriental, Sofitel, Fairmont ve W Hotels & Resorts’a danışmanlık yapan Susan Field şimdi Tembo Beach Club & Resort adında bir tesis açtı. Tesiste dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kişilere hizmet verdiklerini belirten Field “Koh Samui unutulmayacak, hep hatırlanacak, tabii ki de hep tekrarlanacak tatil rüyasıdır. Bu rüyaya Türk tatilcileri de bekliyoruz” diyor.