Mikonos’da Delta Paniği

635

Yunanistan’ın ünlü tatil adası Mikonos’a korona vakaları tavan yaptı. Adada bir günde 40 pozitif vaka tespit edildi. Turistler otellerde karantinaya alındı. Hastaneler ve sağlık merkezlerinde yer kalmadı. Sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Tüm otel ve pansiyonların tamamen dolu olduğu adada corona virüs vakalarında çok ciddi artış olduğu Mikonos Devlet Hastanesi ile özel sağlık merkezlerinde boş tek bir yatak bile  kalmadığı belirtildi. Sözcü’deki habere göre çılgın eğlencelerin, partilerin düzenlendiği beach cluplara müzik yayını yasağı getirildi. Sivil  Koruma Bakan yardımcısı Nikos Hardalias’ın talimatı ile 26 Temmuz 2021 tarihine kadar adada bugün saat 18.00’den itibaren geçerli olmak üzere 24 saat  müzik yayın yasağı ve 01.00-06.00 saatleri arasında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

CEZALAR SERVET GİBİ

Mikonos’da 394 pozitif vakanın görülmesi üzerine toplu eğlencelerinde yasaklandı. Yasaklara uymayanlara 50- 200 bin Euro para cezası verileceği açıklandı. 30’a yakın işletme yasakları ihlal etmekten mühürlendi. Mikonos adasına Atina’dan sağlık ekipleri ile test kitleri gönderildi. Yabancı turistlerin test yaptırmak için sağlık merkezlerinin önünde uzun kuyruklar oluşturdu.