Bu Gemi de İçkiler Barmen Robottan

175
MSC Virtuosa, MSC Starship Club

MSC Virtuosa adlı geminin isimlendirme töreni, 27 Kasım’da Dubai Mina Rashid’de (Port Rashid) gerçekleşiyor. Gemi dünyanın ilk insansı robot barmenine sahip.

MSC Cruises filosunun en yeni üyesi, teknolojik ve çevresel açıdan en gelişmiş yolcu gemisi olduğu ileri sürülen Virtuosa’nın gemisinin isimlendirme töreninin Dubai’de yapılacağı belirtildi. MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, “Değerli amiral gemimiz ve başyapıtımız MSC Virtuosa’nın isimlendirme törenini Dubai’de yapmaktan büyük gurur ve onur duyuyoruz. Bu etkinlik, 50’nci Yıl için gerçekleştirilen görkemli etkinlik ve faaliyetler dizisinin bir parçası olması ve bölgenin ilk Dünya Fuarı ile aynı zamana denk gelmesi açısından da önemli” dedi.

İsimlendirme töreninin ardından MSC Virtuosa, Abu Dhabi ve Doha ek biniş limanları ile, Suudi Arabistan’daki Abu Dabi, Sir Bani Yas ve Dammam limanlarını ziyaret eden 7 gecelik bir seyahat serisinin ilki olarak, Dubai’den gelen konuklarıyla 28 Kasım’da ilk Körfez yolculuğuna çıkacak.

MSC Cruises’ın en yenilikçi ve çevresel açıdan gelişmiş gemilerinden biri olduğu belirtilen gemide çarpıcı bir LED gökyüzü kubbesi ile ikonik 112 metre uzunluğundaki bir gezinti yolu var. 19 güverteli gemide, restoranlar, birinci sınıf eğlence, barlar ve dinlenme salonları, alışveriş mekanları, SPA ve fitness merkezleri, aquapark ve küçük çocuklardan gençlere yönelik bir çok kulüp var.