Sırbistan’a Pasaportsuz Giriş Gündemde

131

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy Sırp makamlarla yaptığı görüşmeler sonucunda “Türk vatandaşlarının Sırbistan’a, Sırbistan vatandaşlarının ise Türkiye’ye pasaportsuz seyahat edebilmesini sağlayacak önlemler alınıyor” dedi.

Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da Ticaret, Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Tatjana Matiç ile bir araya gelen Bakan Ersoy; “Öneri getirdik onlarda sıcak baktı. Kimlikle seyahatin önünü açacağız” derken kimlikle seyahat, pasaportsuz seyahat dahil ve geçen ay imzalanmış olan aşı protokolleri dahil önümüzdeki süreçte seyahati kolaylaştırıcı bir dizi önlemi beraberce almaya çalışacağız” açıklamasını yaptı.

Türkiye’nin Sırbistan’da üçüncü büyük destinasyon olduğunu aktaran Bakan Ersoy, “Bizim hedefimiz onu birinci destinasyon yapmak. Bu bağlamda Sırbistan’da yaptığımız tanıtımlara ağırlık veriyoruz” dedi. Sırbistan Ticaret Turizm ve Telekomünikasyon Bakanı Matic de iki ülke vatandaşlarının, gelecek dönemde pasaportsuz seyahat edebilecek olmasından büyük memnuniyet duyduğunu vurguladı.