Gulf Air, İstanbul Her Gün Uçuyor

653

Bahreyn Krallığı’nın bayrak taşıyıcı havayolu şirketi Gulf Air, artık hafta da her gün karşılıklı İstanbul Bahreyn direkt uçuşlarına başladı.

Gulf Air İcra Kurulu Başkan Vekili Kaptan Waleed Abdulhameed Alalawi, yaptığı açıklamada “Sürekli olarak pazar taleplerini daha yakından inceliyoruz ve ağımızın farklı noktalarından gelen trafik trendlerini izliyoruz. Kurallarda sürekli değişiklik yapıyoruz ve yönetmeliklere uygun olarak, yolcularımıza daha fazla esneklik sunmak için uygun gördüğümüz frekansları artırıyoruz. Pazar ihtiyaçlarına uyum sağlamak ve hızlı refleks göstermek artık her zamankinden daha önemli ve bu tür değişikliklere karşı esnek ve hazır olmaktan gurur duyuyoruz. Bugün itibari ile İstanbul-Bahreyn arası uçuşlar GF-044 uçuş numarası ile her gün İstanbul Havalimanı’ndan 14:50’de hareket edip Bahreyn saati ile 19:00’da Manama’ya iniş yapacak Bahreyn’den yerel saat ile 09:30’da GF-043 uçuş numarası ile kalkış yaparak İstanbul’a saat 13:50’de varacak” dedi.

YOLCUYA ÜCRETSİZ COVİD SİGORTASI

Gulf Air, yolcuların seyahatleri sırasında Covid-19 teşhisi konması veya hastalığı kapması gibi durumlarda sağlık ve karantina masrafları da dahil olmak üzere tüm bilet sahiplerine ücretsiz seyahat sigortası yapmaya başladı. 10 Mayıs’tan 10 Kasım 2021’e kadar olan Gulf Air uçuşlarına bilet alan tüm yolcularını hiçbir ek ücret olmaksızın otomatik olarak Covid-19 sigortası kapsamına dahil ediliyor. Havayolu, yolcularına, Covid teşhisi konması durumunda, geri dönüş yardımı, yurtdışındaki tıbbi ve hastane masrafları ile karantina konaklama masraflarının karşılanacağını belirtti.