5 Yıldız 2 Havayoluna

451

190 güvenlik ve hijyen noktasından geçen SIA Group bünyesindeki Singapur Hava Yolları ve Scoot, Covid-19 Hava Yolu Güvenlik Denetiminde en yüksek seviye olan 5 Yıldız derecesine layık görüldü.

Denetimleri Skytrax tarafından yapılan Singapur Airlines’den, ödül ile açıklama yapıldı. Açıklamada “Bu ödül, yolcularımızın ve personelimizin hijyeni ve güvenliği için aldığımız önlemler üzerinde oldukça detaylı incelemeler sonucunda verildi. Grubumuzun bünyesinde bulunan Scoot, dünyada 5 yıldız alan ilk düşük maliyetli hava yolu olmayı başardı. Denetim sırasında Singapur Hava Yolları’nda ve Scoot’ta 190’dan fazla güvenlik ve hijyen protokolünü değerlendirildi. Bu değerlendirmeler, havaalanında ve uçaklarda temizlik, sosyal mesafe önlemleri, yüz maskeleri ve dezenfektanların kullanımı ile diğer hijyen iyileştirme sistemlerini kapsayacak şekilde yapıldı. Bu gelişmeler daha sonra hava yollarının standartlarının profesyonel ve bilimsel bir araştırmasına dayalı olarak sertifikalandırıldı.

MUTLULUK İÇİNDEYİZ

Singapur Hava Yolları, Ticari Başkan Yardımcısı Lee Lik Hsin de şöyle konuştu; “Pandeminin başlangıcından bu yana, yolculuk boyunca 100’den fazla temas noktasında sağlık ve güvenlik önlemlerini gözden geçirdik. Her geçen gün onları daha da güçlendirdik. Müşterilerimizi ve çalışanlarımızı her zaman güvende tutmak için mümkün olan her şeyi yapmak önceliğimizdir. Skytrax’ın 5 Yıldız Derecelendirmesi sonucu ile mutluluk içindeyiz

GURUR DUYUYORUZ

Scoot CEO’su Campbell Wilson ise itibar, konfor, rahatlık ve güvenliğe ek olarak, yolcular hava yollarının hijyen önlemleri konusunda giderek daha fazla güvence aradığını ileri sürdü. Ve “Scoot, pandeminin ilk günlerinden bu yana sağlık ve güvenliği bir öncelik haline getirerek temizlik ve diğer prosedürlerini güçlendirdi ve temas noktaları genelinde yeni düşük veya temassız self servis seçenekleri sundu. Dünyada Skytrax tarafından 5 yıldız derecesine layık görülen ilk düşük maliyetli taşıyıcı olmaktan gurur duyuyoruz. Bu başarı, çalışanlarımızın bu zorlu süreçteki kararlılığının ve sıkı çalışmasının bir sonucu ve müşterilerimize ek güvence sağlıyor” dedi.