Mısır’da Ruslar İçin Fiyatlar Yerlerde

477

Rusya’nın Mısır’ın tatil beldelerine charter uçak seferlerini başlatması nedeniyle Türkiye ve Mısır arasındaki turizm rekabetini arttırdı.

Türkiye’de Covid-19 vakalarının yeniden yükselmesi ve güney bölgelerimizdeki orman yangınları dezavantajına bir de Mısırlı otelcilerin aşırı fiyat kırmaları eklendi. Mısır’da dört yıldızlı oteller için asgari fiyatlar kişi başı gecelik 28 Dolar, 5 yıldızlı oteller için ise 40 Dolar olarak belirlendi.

Tatil cenneti Türkiye ile rekabete girmek amacıyla dört ve beş yıldızlı otellerin gecelik konaklama fiyatlarını adeta yerlere indiren Mısır da ucuz fiyatlara başlayınca hizmet kalitesi de aynı oranda düştü. Bu nedenle de uluslararası standartlara göre 4 ya da 5 yıldızlı otellerin standartlarından tavizler verilmeye başlandı. Otellerde fiyata dahil olan bir çok hizmet kaldırıldı. Hatta bu konu için şikayetler çoğalınca Mısır Turizm Bakanlığı, özel bir komisyonun kurdu ve otellerin beyan edilen derecelendirmelere uygunluğu konusunda kontrollere başladı. Mısır’ın en ünlü tatil beldelerinde dört yıldızlı oteller için asgari fiyatlar kişi başı gecelik 28 Dolar, 5 yıldızlı oteller için ise 40 Dolar olarak satılmaya başlandı.