Maalesef İkinciyiz

501

Almanya’da başka ülkelerde tatil gidenler ülkelerine dönmeye başladı. Yaz tatilinden dönenlerde yapılan araştırmalar sonucunda tespit edilen vaka sayısıyla ilgili rakamlar da açıklandı. İstatistiklere göre en çok vaka  İspanya’dan dönen tatilcilerde görüldü. İkinci sırada ise, maalesef Türkiye var. Üçüncü ise Hırvatistan…

Almanya’da Berlin Eyaleti Sağlık Senatörü Dilek Kalaycı, Eyalet Parlamentosu’nun Sağlık Komisyonu’nda konuyla ilgili verileri açıkladı. Hürriyet’te yer alan habere göre, tespit edilen 128 vaka İspanya’dan tatilden dönenlerde görüldü. Türkiye’den tatilden dönenlerde ise, 65 enfeksiyon tespit edildi.

26 Eylül’de yapılacak eyalet parlamentosu seçimlerinde siyaseti bırakacak olan Dilek Kalaycı, kimleri için tatil sürecinin hâlâ devam ettiğini belirtirken, “Son 28 günde yurt dışından gelen istatistikleri görebiliyoruz.

Enfeksiyon tespit edilen 128 vaka ile İspanya ilk sırada yer alırken 65 ile enfeksiyon ile Türkiye ikinci ardından 34 vaka ile Fransa ve Hırvatistan geliyor” dedi. Öte yandan Yunanistan’dan dönen tatilcilerden 30’unda da enfeksiyon belirlendi. Ancak aşılamanın da etkisiyle bu verilere göre vaka sayılarının geçen yıl yaz dönemine kıyasla çok daha hafif olduğuna dikkat çekildi.