Yunanistan ‘Test Zorunlu’ Diyor

421

Yunanistan aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 13 ülkeden gelecek aşısız yolculara sınır kapılarında zorunlu PCR testi kararı aldı.

Yunanistan yayınladığı son notamda ayrıca uluslararası uçak seferleri için uygulanan koronavirüs kısıtlamalarının 27 Ağustos 2021 Cuma sabahı saat 06:00’a kadar uzatılması kararı verildiği belirtildi.

Yunanistan’ın ülkeye girişte  zorunlu test kuralı getirdiği 13 ülke şöyle: Türkiye, Rusya, Çin, Mısır, Arnavutluk, Arjantin, Brezilya, Gürcistan, Küba, Birleşik Arap Emirlikleri, Hindistan, Libya ve Fas.

Bu arada yayımlanan notam ile Yunanistan’ın AB dışında ülkesine giriş izni verdiği 35 ülkeler ise: Türkiye, Avustralya, Kuzey Makedonya, Birleşik Arap Emirlikleri, ABD, Birleşik Krallık, İsrail, Kanada, Beyaz Rusya, Bahreyn, Yeni Zellanda, Güney Kore, Katar, Çin, Kuveyt, Ukrayna, Rusya, Suudi Arabistan, Sırbistan, Singapur, Bosna-Hersek, Karadağ, Arnavutluk, Japonya, Lübnan, Azerbaycan, Ermenistan, Ürdün, Moldova, Bruney, San Marino, Andora, Vatikan, Monako ve Kosova.