Pist Çatladı

441

23 Nisan 2020 tarihinde uçuşlara kapatılan ve pisti bakımına alınarak asfalt yenileme ve bakım çalışmaları yapılan Trabzon Havalimanı’nın pistinde çatlak meydana geldi. Uçak seferleri iptal edildi, piste onarım çalışması başlatıldı.

Trabzon Havalimanının pistindeki çatlak için uçak seferleri iptal edildi. Bu nedenle Trabzon’dan uçacak yolcular otobüslerle Ordu-Giresun Havalimanı’na götürüldü. Kente gelecek uçaklarda yine bu havalimanına indi. Onarımlarına hızla başlanan pistin asfalt döküm işlemi gerçekleştirildi. Aksayan uçuşların, gece saatlerinde açılacağı belirtildi.

THY’DEN AÇIKLAMA

Trabzon Havalimanı’ndaki çalışma nedeniyle ilgili Türk Hava Yolları’ndan (THY) da uçuşlara ilişkin bilgi paylaşıldı. Paylaşılan bilgide “Trabzon Havalimanı pistinde oluşan hasar nedeniyle iniş ve kalkışlar geçici olarak durduruldu. Trabzon seferini yapan uçaklar Ordu-Giresun Havalimanı’na yönlendiriliyor. Havalimanının ilk etapta saat 23.45’e kadar kapalı olacağı notamlandı. Trabzon için havada bulunan 2 uçağımız Ordu Giresun Havalimanı’na divert ediyor” (Başka havalimanına yönlendirmek) denildi.