Tayland Turizmine Marcelina Katkısı

505

Tayland Turizm Otoritesi Covid-19 Durum Yönetim Merkezi yeni bir karar aldı. Bu karara göre aşılı turistlerin, karantinaya gerek kalmadan birden fazla şehri ziyaret etmeleri için seçenekleri fazlalaştırdıklarını duyurdu. Yetkililer Tayland’ın tanıtımı için de 2011 Polonya Güzeli TV sunucusu ve model Marcelina Zawadzka’yı ülkelerine davet etti.

Tayland Turizm Otoritesi Valisi Yuthasak Supasorn

Kısa adı TAT olan Tayland Turizm Otoritesi Yöneticisi Vali Yuthasak Supasorn, “Tayland uluslararası gezginlere kademeli olarak yeniden açılma planının uygulamaya koydu. Şu ana kadar Phuket ve Samui’nin yanı sıra sağlık ve güvenlik önlemlerini hazırlayan daha fazla destinasyonun yeniden açılmasına az bir süre kaldı” dedi. “Phuket Sandbox 7+7 Uzatma” adı verilen program, aşılı turistlerin Phuket’teki zorunlu kalış süresini 14 günden 7 güne düşürdü. Ancak, Phuket dışında 7 gece daha geçirmeyi planlayan turistler Phuket’teki otellerinden Phuket’te 7 gece kaldıklarını belirten bir ‘Transfer Formu’ almaları halinde Krabi, Phang-Nga veya Surat Thai’deki bölgelere seyahat edebiliyor. Tabii ki buralara gitmek yalnızca onaylanmış güzergahlar ve ulaşım türleri ile mümkün. Samui Plus – Ko Samui, Ko Pha-ngan veya Ko Tao’ya Bangkok Airways’in Phuket-Ko Samui güzergahındaki direkt iç hat uçuşuyla ulaşılıyor.

Önceki İçerikUçağının Kargo Bölümünde Doğurdu
Sonraki İçerik7 Ayda 10 milyon 88 Bin Turist
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.