Gelmenin Zamanı Değil Vazgeçin

447

Hawaii Valisi, adalarda Covid-19 tırmanıştayken turistlere, adaları ziyaret etmek için ‘‘iyi bir zaman’’ olmadığını söyledi.

NBC’nin haberine göre düzenlediği basın toplantısında konuşan vali, “Şu anda seyahat etmek riskli bir zaman. Herkesten, sakinlerden ve ziyaretçilerden Hawaii’ye seyahati yalnızca temel ticari faaliyetlere indirgemelerini istedim. Adalara seyahat etmek için iyi bir zaman olmadığını biliyoruz’’ dedi.

Vali David Ige, devletin 1, 8 milyon doz aşı uyguladığını, sakinlerin yüzde 70’inden biraz fazlası en az bir doz aşı olduğunu ve nüfusun ise yüzde 62’si tamamen aşılandığını vurgularken adalara seyahat eden ziyaretçilerin risk oluşturduğunu ileri sürdü. Vali “Kısa bir süre önce, Floridalı bir çift, Hawaii’de kendileri ve henüz aşı olmaya uygun olmayan iki çocukları için sahte Covid-19 aşı kartları sundu. Ancak yakalandılar ve tutuklandılar.

Sağlık tesislerimizle daha iyi bir yere gelene kadar adalara seyahat etmekten vazgeçin” derken turistlerin ekim ayı sonuna kadar kısıtlamalara uymalarını istedi.