Ferhan Şensoy Yaşamını Yitirdi

474

Türk tiyatro, sinema ve televizyon oyuncusu; roman, deneme, günlük, televizyon dizisi ve film senaryoları yazarı, şair ve Orta Oyuncular tiyatro topluluğunun kurucusu Türkiye’nin en önemli tiyatro sanatçılarından Ferhan Şensoy yaşamını yitirdi.

İstanbul Tıp Fakültesi’nde tedavi gören 70 yaşındaki Şensoy, 2 Temmuz’da iç kanama nedeniyle hastaneye kaldırılmıştı. Şensoy kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etti.

İstanbul Tıp Fakültesi’nden yapılan açıklamada, “Uzun süredir kalp-damar hastalıkları ve metabolik hastalıklarla ilgili farklı hastanelerde tedavi gören, ülkemizde yetişen en önemli tiyatroculardan olan, meddahlık geleneğinin simgesi kavuğu 30 yıla yakın süre taşıma onuruna sahip Ferhan Şensoy dün gece sabaha karşı İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ciddi kalp damar hastalıkları ve solunum yetersizliği nedeniyle vefat etmiştir. Tüm sanatseverlere ve ailesine baş sağlığı ve sabır dileriz” denildi.

CENAZE TÖRENİ

Ferhan Şensoy’un cenazesi, 2 Eylül perşembe günü (yarın) saat 13:00’da Ses Tiyatrosu’nda sınırlı katılım ile tertip edilecek törenin adından; Teşvikiye Camii’nde kılınacak ikindi namazına müteakiben Zincirlikuyu Kabristanı’na defnedilecek.