Uçak Çakıldı Akrobat Kadın Ölümden Döndü

474

Plajın üzerinde gösteri yapan uçak denize düştü. Ters olarak denize düşen uçağın üzerindeki akrobat kadın kurtarıldı.

Yüzlerce kişi, bugün İngiltere’nin ünlü Bournemouth plajın semalarında yapılacak olan gösteri uçuşu için toplandı. Kumsallara yayılan, sandallar ve tekneler ile plajın kıyılarına gelenler, keyifli saatler geçirmek arzusundaydı. Saatler öncesinde gelerek gösteriyi bekleyenlerin heyecanı, uçakların motorlarını çıkarttığı gürültü ile daha da arttı. Plajın üzerine doğru pike yapan uçaklar izleyenlerin yüreklerini hoplatıyordu. İlk sortiler başarı ile gerçekleşti. Gösteri pilotları, izleyenlerin yüreklerini ağızlara getiren pikelerine alkışlarla yanıt alıyordu. Üzerlerinden uçaklar geçen meraklıların çığlıkları motor gürültülerine karışıyordu. Pervaneli uçakların pilotları izleyenleri coşturmuştu.

KAZA GELİYORUM DEDİ  

Gösterinin en can alıcı şovu ise uçakların üzerine çıkan akrobatların yapacakları gösteriydi. Uçaklar plaja yaklaşırken uçakların üzerinde 2 kişi belirdi. Gövdelerinden uçağın gövdesine bağlı kadın akrobatlar havada ritmik hareketler yapıyordu. İzleyenler adeta nefeslerini tutarak izliyordu. Ancak uçaklar seyircilerin üzerlerine doğru yaklaşırken uçaklardan birisi bilinmeyen bir nedenle arızalandı. Uçak halkın üzerine doğru giderken pilotun mahareti sayesinde ters dönerek de denize düştü. Sevinç çığlıkların yerine panik, korku ve endişe çığlıkları almıştı. Allahtan ki, uçak, iskele ve botların arasına düştü. Kaza sırasında genç kadın akrobat, gösteri kapsamında uçağın üstüne bağlı durumdaydı. Uçak ters dönünce akrobat kadın sulara gömüldü. Kadının “İmdat” çığlıkları duyuldu. Görgü tanıkları yaşananları “dehşet verici” diye tanımlarken, uçağın karaya çarpacağını sandıklarını ancak pilotun son anda suya düşmeyi başardığını söylediler.

FESTİVALE ARA

Pilot ve akrobatın hafif şekilde yaralandıkları açıklanırken, festival direktörleri, “Can kaybı olmaması büyük bir şans” dedi. Polis kazaya dair soruşturma başlattı. Öte yandan kaza sonrası festivale ara verilirken bu kapsamda İngiliz Hava Kuvvetleri’nin akrobasi timi Kırmızı Oklar’ın gösterisi de ertelendi.