Airspace’li İlk Uçak Lufthansa’da

430

Almanya’nın bayrak taşıyıcı havayolu Lufthansa, Airbus’ın yeni tek koridorlu Airspace kabinine sahip uçağı ile uçuşlara başladı.

Lufthansa, Avrupa’da Airspace kabin özelliklerini kullanan ilk havayolu şirketi oldu. Lufthansa Group, ayrıca 2018 yılında Airbus’tan sipariş ettiği 80’den fazla yeni A320 ailesi uçağını Airspace kabini ile donatma kararı da aldı. Airbus’ın Ticaret Müdürü ve Uluslararası Bölüm Başkanı Christian Scherer, “Lufthansa, bir kez daha yenilik ve yolcu memnuniyetine odaklanarak Airbus’ın en son kabin tasarımı ile uçuş deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor. Uzun süreli ortaklarımızdan Lufthansa’yı, A320neo Ailesi Airspace kabininin ilk Avrupalı operatörü olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu uçaklardan birinde uçmak için sabırsızlanıyorum” dedi.

Lufthansa Group Müşteri Deneyimi Başkanı Heike Birlenbach ise, “Krize rağmen, misafirlerimiz için birinci sınıf bir ürüne odaklanmaya devam ediyoruz. Bizim için premium, tüm yolcularımız için her zaman yüksek kaliteli ve kişiselleştirilmiş teklifler sunmak anlamına gelir. Yeni Airspace kabini ile kısa mesafeli rotalarda seyahat deneyimini önemli ölçüde iyileştiriyor ve yeni bir kriter oluşturuyoruz” dedi.

NE ÖZELLİĞİ VAR?

Yeni Airspace kabini, yeniden tasarlanan çerçeve ve tam entegre gölgeliklere sahip pencereler sayesinde daha iyi görüş sağlıyor. Omuz seviyesinde ekstra kişisel alan için daha ince yan duvar panelleri yapıldı. Baş üstü dolapları ve bagaj alanı yüzde 60 daha fazla bagaj almaları için genişletildi. En yeni nesil LED aydınlatma teknolojileri, LED aydınlatmalı giriş alanı, hijyenik ve temassız özelliklere ve antimikrobiyal yüzeylere sahip yeni tuvaletler gibi özellikler içeriyor.