Avrupa Şampiyonu Afyon’da Belli Oldu

387

Motokrosun formulası MXGP’nin iki etabının düzenlendiği Afyonkarahisar’da  Avrupa Motokros Şampiyonası ve Dünya Kadınlar Şampiyonası ) yarışları tamamlandı. Avrupa Motokros Şampiyonu Davide De Bortoli oldu.

Avrupa Motokros Şampiyonası’nın (EMXOpen) son yarışı Bitci MXGP of AFYON ile son buldu. Sezonun son yarışında Davide De Bortoli 30:09:919’luk derecesiyle kazandı. İkinciliği Nicolas Dercourt alırken üçüncülüğü Thomasz Wysocki aldı. Türkiye’den yarışa katılan Batuhan Demiryol 7’nci, Mehmet Çelik 8’inci, Şakir Şenkalaycı 9’uncu, Murat Başterzi 10’uncu, Volkan Özgür 11’inci oldu. Bu sonuçlarla, Davide De Bortoli puanını 249’a çıkararak şampiyonluğunu ilan etti. Nicolas Dercourt 214 puan ile ikinci, Simone Croci 199 toplam puanıyla üçüncü oldu. EMXOpen’da markalarda Honda 289 puan ile birinciliği, Husqvarna 248 puan ile ikinci, KTM 199 puan ile üçüncülüğü kazandı.

KADINLARDA FONTANESSI KAZANDI

Dünya Kadınlar Şampiyonası (MXWomen of AFYON) yarışında birinciliği İtalyan Kiara Fontanesi, 25:11:912’lik derecesiyle kazandı. YeniZelandalı Courtney  Duncan ikinciliği, Alman Larissa Pepenmeir üçüncülüğü kazandı. Şampiyonaya  Türkiye’den katılan milli sporcu Irmak Yıldırım  mücadeleyi 25’inci sırada tamamladı. 16 yaşındaki genç sporcu MXWomen’da yarışan ilk Türk kadın yarışçı oldu. Diğer yandan, İran da ilk kez yarışta Fahimeh Nematollahi tarafından temsil edildi.