180 Koltuklu Uçakta 182 Yolcu

429

Delta Havayolları uçağında önceki gün sıra dışı bir olay meydana geldi. 180 koltuk bulunan uçakta 182 yolcu olduğu ortaya çıktı.

ABD’de Güney Carolina-Charleston kentinden Atlanta’ya gidecek olan 1732 sefer sayılı Boeing 737-900 tipi uçak. Yolcularını aldıktan sonra kapılarını kapattı. Park pozisyonundaki uçakların çekici ile taksi yoluna çıkmak için yaptıkları çekme (push-back) sırasında kabin memurları durumu fark etti. Acilen pilotlara bildirilen bu sıra dışı durum üzerine uçaktaki ekip arasında hemen alarma geçti. Pilotlar durum güvenliğe bildirildi. Uçak tekrar körüğe yanaştırdı. Güvenlik uçağa fazladan binen iki yolcuyu uçaktan indirdi. Uçak daha sonra seferini tamamladı.

Kabin memurlarının sayımı sırasında iki fazla yolcunun uçağın ön bölümüne geçerek tuvalette saklandıkları ihtimali üzerinde durulurken Delta Havayolları sözcüsü yaptığı açıklamada “Delta 1732 sayılı seferi yapacak uçağımızda kabin görevlilerimiz, uygun koltuk atamaları olmayan iki yolcuyu tespit etmişler. Müşterilerimizin ve mürettebatımızın güvenliğine olan bağlılığımız 1 numaralı önceliğimiz olmaya devam etmektedir” dedi.