Dünyanın En Büyüğü; 8 Mahallesi Var

523

Royal Caribbean içi cazibe merkezleri ile dolu dünyanın en büyük yolcu gemisi 4 Mart 2022’de yolcuları ile denize açılacağını açıkladı. Geminin içine sekiz ayrı mahalle yapıldı. Yaklaşık 8 bin yolcu taşıyan yeni geminin adı Wonder Of The Seas (Denizler Harikası)

Şirket yetkilileri, insanları deniz yolculuklarına çekmek konusunda bu geminin çok başarılı olacağı inancında olduklarını belirtiyor. ‘Denizler Harikası’ adlı kruvaziyer 228 bin ton ağırlığında, 6 bin 680 yolcu kapasiteli. Royal Caribbean yeni gemilerini tanıtmak için   basın açıklaması yaptı. Açıklamada “Yenilikçi yeni gemimiz, her yaştan maceracı yolcuları yeniden hayal etmeye keşfetmeye ve yeni anılar oluşturmaya davet ediyor” denildi.

Pek çok kişi kruvaziyer tipi yolcu gemileri ile tatile çıkmak konusunda hala tereddüt içinde. Ancak Royal Caribbean yenilikçi gemilerinin sektördeki fırtınayı atlatacağımdan emin gözüküyor. Royal Caribbean’ın CEO’su Michael Barley “ABD ve Avrupa’daki rezervasyonlar ve denizlere geri dönen gemilerimiz arasındaki ivme bizler için çok önemli. Filomuzun yarısı limanlardan yola çıktı. Gördüğümüz ilgiden cesaretlendik. Wonder of The Seas yepyeni, yenilikçi bir gemimiz ile ilgilerin odağı olacağız” dedi.

İÇİNDE MAHALLELER VAR

Dünyanın en büyüğü unvanlı kruvaziyer de royal süitlerin, dev salon ve özel restoranların oyun dinlenme ve eğlenme alanların olduğu sekiz ayrı mahalle yapıldı. Havuz barları, su kaydırakları, tırmanma duvarları, çeşitli oyun ve bulmacalar içeren açık hava çocuk alanları aileler için de ideal. Gemi 4 Mart 2022’den itibaren Karayipleri keşfetmek için Fortlauder Galilei’den yola çıkıyor. Royal Caribbean’ın Bahamalar da özel bir adada 250 milyon dolar harcama geçekleştirdiği tesislere de uğruyor. Yolcular, burada 1600 feet uzunluğunda bir çelik halata bağlı helyum balonuyla adanın üzerinden süzülme şansı de bulacak.