IATA Yüz Yüze Toplanıyor

407

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği (IATA)’nın, yıllık genel toplantısı 3-5 Ekim tarihlerinde ABD’nin Boston kentinde düzenleniyor. Toplantı ekranlardan değil de yüz yüze yapılıyor.  

IATA Genel Müdürü Willie Walsh “Dünya Hava Taşımacılığı Zirvesi’nin Haziran 2019’dan bu yana ilk kez canlı bir etkinlik olarak yeniden gerçekleştirileceği için çok heyecanlıyım. Sanal forumlar, insanlar yüz yüze görüştüklerinde yaratılan değerin yerini tutamaz. Toplantıda sektörün Covid-19’dan toparlanmasını planlanacak, kritik iklim değişikliği sorunlarını ele alırken, sektörün önde gelen liderleri ve paydaşları arasındaki yüz yüze görüşmeler ve tartışmalar özellikle önemli olacak” dedi.

İklim Değişikliği En Önemliler Arasında

Havacılığın iklim değişikliğine tepkisi gündemin başında olacak. Açılış konuşmasını Tufts Üniversitesi Fletcher Okulu Dekanı ve BM Genel Sekreteri’nin eski özel temsilcisi ve Herkes için Sürdürülebilir Enerji İcra Kurulu Başkanı Rachel Kyte yapacak. Bazı oturumlar CNN’den Richard Quest’in moderatörlüğünde gerçekleştirilecek. Ayrıca bir de panel var. Panelin konukları ise;

Airbus İcra Kurulu Başkanı Guillaume Faury, Boeing Ticari Uçaklar CEO Stanley Deal, ABD Ulaştırma Bakanlığı Havacılık ve Uluslararası İlişkilerden Sorumlu Baş Müsteşar Yardımcısı Annie Petsonk, KLM İcra Kurulu Başkanı Pieter Elbers, LanzaTech CEO’su Dr. Jennifer Holmgren olması planlandı.

Toplantıların CEO Insight Debate katılımcıları ise;

Aer Lingus İcra Kurulu Başkanı Lynne Embleton, Emirates Havayolu Başkanı Sir Tim Clark, IndiGo CEO’su Rono Dutta, Lufthansa’nın CEO’su Carsten Spohr, United Airlines CEO’su Scott Kirby, Toplantılarda ayrıca, hava kargosunun geleceği, küresel bağlantının güvenli bir şekilde yeniden başlatılması ve havayolu CEO’larını altyapı sağlayıcıları, orijinal ekipman dahil olmak üzere çeşitli sektör paydaşları grubuyla bir araya getiren bir dizi oturumlar da içerecek.