Uçak mı? Villa mı?

462

‘Bay Renkli’ olarak adlandırılan dünyaca ünlü sanatçı Cyril Kongo, Airbus Corporate Jets (ACJ) için özel bir kabin tasarımına imza attı. Usta sanatçı iş jetine villa havası verdi.

Cyril Kongo, Airbus Corporate Jets’in büyük iş jetini, uçan bir çağdaş sanat galerisine dönüştürerek benzeri görülmemiş bir ambians yarattı. Bu eşsiz kabin, tek bir alanda konfor, bağlantı ve işlevsellik sunmak için tasarlanırken Cyril Kongo’nun dokunuşu sayesinde duyular bir sonraki seviyeye taşıdı.

Bir kısmı Cyril Kongo tarafından özel olarak elle boyanan ana salon, özel sanat galerilerinin görkemli konforunu, ortamını ve lüksünü yansıtmak için özenle seçilmiş markalı dokuları ve kumaşları bir araya getirdi. Hayatın içinden pek çok rengi barındıran kabin, yolcuların aileleri ve sevdikleri ile iyi bir şekilde dinlenmelerini ve birlikte konforlu yemek yemenin keyfini çıkarmalarını sağlamak için tasarlandı. 

Cyril Kongo ve Airbus’ın tasarım ekibi, diğer iş jetlerinden en az iki kat daha geniş olan TwoTwenty tipi uçağın gövdesinden tam olarak yararlandı. Uçağın içinde sekiz kişiye kadar hizmet veren masa düzenini kurulması sağlandı. 73  metrekare zemin alanı ile rakipsiz kişisel alan sağlayan ACJ TwoTwenty, 19 yolcuya kadar 6 büyük VIP alan sunan tek iş jeti olacak.

10 bin 500 kilometreye 12 saatten fazla uçuş süresi kadar uçabilen kıtalararası bir menzile sahip olacak ve Ultra Uzun Menzilli (ULR) iş jeti ACJ TwoTwenty, şimdiden 6 adet sipariş aldı. İlk uçak, 2023 yılı başlarında hizmete girecek.