“Her Yer Ofis” Bodrum’da

610

Pandemi ile birlikte dünyada gelişen ‘her yer ofis’ trendinde artık her yerden çalışmak olası hale geldi. Bu kavramı yeni teknolojiler ve her alanda her zeminde ve her ortamda hayata geçirmek mümkün. Pandemi süreci ile hayata geçen Hibrit ofisler artık birçok işyerinde uygulanmaya başladı. Geleceğin çalışma hayatında ‘Her yer ofis’ tarzına büyük bir yer ayırmanı zamanı da geldi.

Dünya çapında kanıksanmış bir trend olmaya hazırlanan ‘Her yer ofis’ modelini için bir ortaklık doğdu. Hapimag Sea Garden Resort Bodrum Oteli, Workinton ve STH Travel & Mice bu nedenle iş birliği yaptı. Ülke çapında bir ilk olma özelliği taşıdığı ileri sürülen proje için tanıtım toplantısı düzenlendi.

(Soldan sağa) Enis Cevahiroğlu, Kerem Demirkol, Tolga Özbabacan

Toplantı da konuşan Hapimag Resort Operasyonları Türkiye, İspanya, Hollanda Ülke Direktörü Kerem Demirkol, pandemi ile birlikte çalışma yaşamını geçirdiği evrime dikkat çekti. Demirkol “İş dünyasına yeni katılan bir terim olan tatil ile iş bir arada konseptini otelimizde hayata geçirdik. Ekim 2021 ile Mayıs 2022 tarihleri arasında kurumların çalışanlarını otelimizde ağırlayacağız. Şirket elemanları ofisleri dışında özgürce çalışma olanağı bulacaklar. Hapimag olarak bu projeyi yakın gelecekte global bir proje haline çevireceğiz. Bir anlamda Bodrum’da düğmeye basıyoruz” dedi.   

Günlük Bin Lira

Kerem Demirkol

Kerem Demirkol Bodrum’daki tesislerinin 12 ay açık kaldığını ve sezonda 550 personele iş imkânı sağladıklarından da söz ederek “Kış aylarında personel sayısı azalıyor. Bu proje ile kışın da personel çalıştıracağız. En az 150 personel bu iş için görev alacak. Turizmde kalifiye eleman çok önemli. Bu proje bizim için de, çalışan için de önemli. Personel istihdamı önceliğimiz. İş dünyasını da bu projeye entegre ederek yurt dışında da yürüteceğiz. Bu arada otelimize gelenler günlük bin liraya hem konaklayacak hem de onlara vereceğimiz çalışma alanlarından gönüllerince faydalanacakları” diye görüşlerini açıkladı.

Toplantıda söz alan STH Travel & Mice Başkanı Tolga Özbabacan da Workinton’un ofis kurma yeteneği, akıllı çözümleri ile otelimizin sağladığı projeye imkanlar, bizim de şirket olarak turizm ve etkinlik becerilerimiz ile birleşti. Ortaya kusursuz bir proje çıktı” dedi. Workinton CEO’su Enis Cevahircioğlu da konuşmasında geleceğin çalışma sistemi olan hibrit ofis konseptini bu proje ile bir adım öteye taşıdıklarını vurguladı.