‘Hızlı Ve Öfkeli’ İstanbul’da Çekiliyor

498

Dünya çapında 500 milyon dolar gişe barajını aşmayı başaran, ‘Hızlı ve Öfkeli’ filminin yapımcıları, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile görüştü. Bakan Ersoy, konu ile ilgili olarak “Bize tanıtım filmimizden çok etkilendiklerini ve bu nedenle de ‘İstanbul is the new cool’ diyerek filmlerini İstanbul’da çekmek için görüşme talebinde bulundular” dedi.

Sputnik’te yer alan habere göre, Bakan Mehmet Nuri Ersoy, bu hafta başında “Hızlı ve Öfkeli” filminin yapımcılarıyla toplantı yapıldığını belirterek “Yapımcılar bizim platomuz burasıdır diyerek görüşmeye geldiler. Yani tanıtımın ne kadar önemli, etkili olduğunu, turizmin aslında sadece turizm olarak görülmemesi gerektiğini de buradan çok net anlamış oluyoruz” ifadelerini kullandı.

ABD’de Gişe Lideri

Dünya genelinde 500 milyon dolar gişe barajını aşmayı başaran, ‘Star Wars: The Rise of Skywalker’dan sonra bu sınırı küresel olarak geçmeyi başaran ‘Hızlı ve Öfkeli 9’ filmi, pandemi döneminin en iyi açılış performansına imza atan bir film oldu. ABD’de 4 Temmuz Bağımsızlık Günü’ne denk gelen hafta sonunda serinin dokuzuncu filmi F9: The Fast Saga, 24 milyon dolar hasılat elde ederek ABD gişesinde liderliğini sürdürdü. Ülkemizde sinema salonlarında 1 Temmuz’da yeniden faaliyete başlaması ile birlikte yan dönüşün ilk üç gününde Hızlı ve Öfkeli serisinin yeni filmi F9, Türkiye gişesinde de lider olmuştu. Film, ülkemizde ilk üç gününde 181 bin 692 kişi tarafından izlenmişti.