Alitalia Gitti ITA Geldi

542

İtalya’nın yeni ulusal havayolu şirketi ITA Airways, Alitalia’nın iflasından bir gün sonra açılış yaptı. Şirkettin duyurusunda  “Yeni bir İtalyan markası olarak doğduk ve sadece İtalyan şirketleriyle çalışmayı seçtik” açıklaması yapıldı.

Yeni ITA Airways uçaklarının gök mavisi renginde olacağı, personelin İtalyan tasarımcıların çizdiği üniformaları giyeceği vurgulandı. Uçaklarının kuyrukları ve motorları İtalyan bayrağının yeşil, kırmızı ve beyaz olarak 3 renkli boyanacak. Personel üniformaları gök mavisi renginde dikilecek, iç mekanlar ve havaalanı bekleme salonları birinci sınıf İtalyan firmaları tarafından giydirilecek ve havalimanlarında çalışan araçların renkleri ve iç donanımları İtalyan tarzının yansıtacak.

ITA Airways Başkanı Alfredo Altavilla, “Müşterilerimize bir İtalyan deneyimi yaşatmak istiyoruz ve çağdaş İtalya’ya gibi, zengin ve karmaşık. Yani hayalimiz, yemekten uçağın tasarımına, üniformadan salonlardaki mobilyalara kadar farklı disiplinlerden firmalarla ortaklık yapmak. Vizyonumuz, dünya çapında önemli İtalyan markalarını kullanmak. Büyük markalarla konuşuyoruz” derken uçaklarla ilgili olarak da yeni jetlerin 2022’nin başlarında filoya gireceğini 2025’in sonlarında filonun yüzde 70’inin yeni nesil uçaklardan oluşacağını sözlerine ekledi. Altavilla “İlk olarak 52 uçakla başlayıp 2025 yılına kadar 105 uçağa çıkmayı planlıyoruz. ITA’nın pandemi sonrası en hızlı çıkışa karar verdik. Ağırlıklı olarak Kuzey Amerika pazarına odaklandık. Roma-New York uçuşlarının da 4 Kasım’da başlatıyoruz” dedi.