Rusların Korona Tatili Rotası Türkiye

434

Koronavirüs vaka ve ölümlerindeki artış nedeniyle Rusya’da kasım ayı başında bir hafta resmi tatil ilan edilmesi, ülkemize turist akını başlattı.

Rusya Başbakan Yardımcısı Tatyana Golikova’nın yaptığı ülke çapında 30 Ekim – 7 Kasım tarihleri arasında kesintisiz resmi tatil önerisiyle ilgili kararnamenin Başkan Putin tarafından imzalanması üzerine özellikle Moskova’da bu dönem için uçak biletlerine talep hızla artışa geçti.

OneTwoTrip sitesinden verilen bilgiye göre kasım tatili planının duyulması ile birlikte uçak bileti aramalarının arttığını belirtildi. Bu arada Aviasales tarafından yapılan açıklamada ise, uçak bileti aramalarının son günlerde normalin yüzde 49 üzerine çıktığı duyuruldu. Aramaların yüzde 67’inin Moskova, St.Petersburg, Rusya’nın Karadeniz sahilleri ve Kaliningrad, yüzde 10’unun Türkiye, yüzde 2’sinin Mısır ve Birleşik Arap Emirlikleri, yüzde 1,5’nin Macaristan, Güney Kıbrıs, Yunanistan ve Gürcistan için yapıldığı belirtildi. Türkrus’ta yer alan habere göre, Tez-Tour yetkilileri, 30 Ekim-7 Kasım tarihleri arasında salgın önlemi olarak iş yeri kapatma planının hayata geçmesi halinde tur paketi satışlarında patlama yaşanabileceğini öngördü.