Cansız Bedeni Ağaçta Sallanırken Bulundu

578

Amerikan’ın ünlü havayolu şirketi United Airlines’in 14 aydır kayıp olan dünya çapındaki satışlardan sorumlu kıdemli Başkan Yardımcısı Jake Cefolia’nın cansız bedeni ağaca asılı halde bulundu.

ABD’li havayolu şirketi United Airlines’ın son derece kritik görevi olan Başkan Yardımcısı Jacob Cefolia’nın (49) için ailesi, 6 Ağustos 2020’de kayıp ihbarında bulunulmuştu. Bu ihbar üzerine polis alarma geçmiş ve Cefolina’nın otomobilini Chicago’nın banliyölerinden birinde doğa koruma alanına yakın bir noktada bulmuştu. Ancak dünyaca ünlü yöneticiden o günden sonra haber alınamamıştı. Polis, daha önce defalarca aranan bir bölgede, gençlerin kamp kurduğu ve aracının bulunduğu yere yakın bir noktada bir erkek cesedi bulunduğunu ihbarını aldı. Olay yerine gidildi. Ceset, kemerle ağaca asılı haldeydi. Cesede yapılan otopsi sonucunda cansız bedenin Cefolia’ya ait olduğu anlaşıldı. Cesedin üzerinde ehliyeti, cüzdanı ve başka kişisel eşyaları da vardı. Bu arada polis, üst düzey yöneticinin ölümünü şüpheli ölüm olarak değerlendirilmediğini ileri sürüldü. Polisin yaptığı açıklamada, “Ailesine başsağlığı dileklerimizi iletmek ve bir yılı aşkın zamandır süren bekleyişlerinin, belirsizlik ortamının üzücü haberle sona ermesinden duyduğumuz üzüntüyü ifade etmek isteriz” dedi.

Neler Olmuştu?

Dünya çapındaki 49 yaşındaki yöneticinin kaybolması Amerika’da şok etkisi yapmıştı. Polis alarma geçti. Cefolia’nın otomobili her zaman koşu yaptığı Chicago kenti Lemont ormanın kenarında bulundu. Ancak hiçbir ize rastlanmadı. Polisler, kurtarma köpekleri ve 100 kişiye yakın bir ekip günlerce ormanı karış karış taradı. Havayolunun dünya çapındaki satışlardan sorumlu kıdemli başkan yardımcısı olarak görev yapan Cefolia, 6 Ağustos’tan beri kayıptı. Chicago’nun DuPage bölgesini Orman Koruma görevlileri “Ormana sık sık koşmaya gelirdi. Ormanda 10 millik bir koşu parkuru var.  Orada koşardı. Atletik bir beyefendiydi” diye ifade vermişti.

Jake Cefolia kimdir?

Jake Cefolia, 2018 yılından beri United Airlines dünya çapındaki satışlarının sorumlu kıdemli Başkan yardımcısı. Görevleri satış programları, seyahat yönetimi, şirketin yüzlerce satış profesyonelini yönetmekti. Daha önceden de Embry-Riddle Havacılık Üniversitesi’nden İşletme Yönetimi bölümünden mezun. 2007’den beri United’da. Şu anki görevinden önce, Amerika satışlarından sorumlu başkan yardımcısı olarak görev yaptı. Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Latin Amerika’nın yanı sıra Küresel Hesaplar Bölümü için satışları denetledi. Diğer önceki görevleri arasında Küresel Hesaplar Bölümünün genel müdürü ve Atlantic ve Pacific Satışlardan sorumlu başkan yardımcılığı yer alıyor. Hong Kong United’ın Pasifik Bölgesi’nin genel müdürlük yaptı. Önceki havayolu deneyimi, Northwest Airlines ve British Airways ile satış liderliğiydi.