Nur Ulubil 400’ncü Tablosu İle Fuarda

754

İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda ‘Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı” sanatseverlerden yoğun ilgi görüyor.

Sanat ve antika fuarında ressamlar, heykeltıraşlar, galeriler, plastik ve görsel sanatçıların yapıtlarının yanı sıra antikalar objeler, mücevherler, tasarım ürünleri sergileniyor.

Sanat ve Antika Fuarı 10.00 ile 20.00 saatleri arasında gezilebiliyor. Fuarda, sanat dünyasının öncü isimleri bir arada adeta sanat şöleni yaşatıyor. Fuarda ressamlar, heykeltıraşlar, galeriler, plastik ve görsel sanatçıların yapıtlarının yanı sıra tarihimize iz bırakmış antikalar objeler, mücevherler, tasarım ürünleri sergileniyor. Fuarda yerli katılımcıların yanı sıra İran, Rusya, Azerbaycan ve Ukrayna’dan gelen yabancı sanatçıların eserleri de yer aldı.

Karayipler Harbiye’ye Geldi

Fuarda sanatçılar, ürettikleri eserleri sanatseverlerin beğenisine sunarken yaptığı yağlıboya eserlerinde İstanbul’u anlatan ve sektörde adı “İstanbul Ressamı” olarak anılan Nur Ulubil de fuara bu kez değişik bir eseri ile katıldı. Sanatçı pandemi nedeniyle sürekli resim yaptığını belirtirken “Bu kez Karayiplerin doğasını tuvale aktarmayı düşündüm. Ve bunu 20 günde gerçekleştirdim. Fuara da tek eserimle katıldım. Çünkü bu resim benim sanat yaşamımda yaptığım 400’ncü resim. Bu nedenle benim için değerli” dedi.

İran’dan 110 Sanatçı

Fuara İran’dan da 110 sanatçı katıldığı açıklandı. Heykel, resim ve çeşitli objeleri ülkemize getiren İranlı sanatçılar arasında Tahran Sanat Enstitüsü öğrencileri de var.

Başlarında öğretmenleri Mahshid Asghar ile İstanbul’a gelen öğrencilerin eserleri ilgiyle izlendi. Asghar, fuarda ayrıca kendisinin yaptığı 3 eserleri de sergiledi. Fuar 7 Kasım’a kadar açık kalacak.