Onur Air; Personelinin Haklarını Hiç Etti

385

Onur Air çalışanları, haklarını aramak için ve aileleri ile birlikte şirket önünde toplanacağını duyurdu. Çalışanlar, şirketin personeline maaş ödemesi yapmayıp haklarını hiç ettiği iddiasında bulunuyor.

Onur Hava Yollarında çalışan ve maaşlarını alamadıklarını ileri süren personel, bu konuda yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle;
“Onur Hava Yolları bin 600 çalışanı, aileleri ile birlikte 11 Kasım 2021 Perşembe günü Saat 11:11’de şirket önünde haklarını aramak için toplanıyor. Ülkemizin köklü havayolu şirketlerinden Onur Hava Yolları, 2019 yılında Türkiye’nin 110. büyük firması olarak 3 milyar 127 milyon lira ciro açıklamasına rağmen 2020 yılında bin 600 den fazla personeline henüz ülkemizde pandeminin etkileri görülmediği halde Şubat-Mart maaşlarıve yine pandemi döneminde operasyonlarına devam etmesine rağmen, çalışan personellerine hiç bir maaş ödemesi yapmayıp haklarını hiç etmiştir. 21 aydır çalışanlarına maaş ödemediği gibi hiçbir açıklamada bulunmamıştır.

Şirketimizin göz göre göre iflasa götürülüyor olması ve ilgili kurumların buna duyarsız kalmasından üzüntü duyuyor, binlerce mağdur Onur Havayolları çalışanları olarak alın terimiz olan tüm hak edişlerimizi istiyor ve yine Devletimizin Onur Hava Yolları üzerinde ivedi olarak mali denetim getirmesini talep ediyoruz. Saygılarımızla.