DHL Türkiye’nin En İyi İş Yeri Seçildi

359

Great Place to Work,Türkiye’de kadınların çalışabileceği en iyi iş yerlerini açıkladı. Listede 500’den fazla çalışanı olan şirketler kategorisinin lideri DHL Express Türkiye oldu.

30 yıla yakın süredir dünya çapındaki ‘En İyi İşverenleri’ belirleyen Great Place to Work Enstitüsü’nün Türkiye özelinde yaptığı araştırmada, 500’den fazla çalışanı olan şirketler arasında ödüle layık görülen DHL Express Türkiye, bu başarısını DHL’in kadınları desteklemeye ve geliştirmeye adanmış programı ‘DHL4 Her’ sayesinde elde etti. 

DHL Express Türkiye Genel Müdürü Mustafa Tonguç, “Great Place to Work’ün bu kıymetli ödülü, çalışanlarımızın iş yerlerindeki deneyimlerine dayalı bir araştırmanın sonucunu ortaya koyuyor. DHL Express Türkiye olarak her zaman kadınlar için ‘Harika Bir İş Yeri’ olma deneyimini sürdüreceğiz ” dedi. Great Place to Work® sertifikası almaya hak kazanan 91 şirket arasından “2021 Kadınlar için Türkiye’nin En İyi İşverenleri” listesine giren 21 şirket değerlendirilirken hem tüm çalışanlar için hem de kadın çalışanlar özelinde en az yüzde 80 Trust Index© skoruna sahip organizasyonlar dikkate alındı.