Çakal Avrupa’yı Fethetti

401

TOSFED (Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu) bünyesindeki GP Garage My Team ekibi sporcuları, iş insanı Mustafa Çakal ve Co-Pilot’u Özgür Akdağ Almanya’da düzenlenen 2021 FIA Avrupa Ralli Kupası Finali’nde Avrupa Şampiyonu oldu.

Otomobil sporlarının en prestijli yarışmalarından olan FIA Avrupa Ralli Kupası’nda Avrupa’nın yedi bölgesinde yapılan yarışmalar tamamlandı. Bölge yarışmalarında en yüksek performansı gösteren 5 yarışmacı Almanya’da düzenlenen Avrupa ralli kupası finalinde yarıştı.

GP Garage My Team ekibi sporcuları Mustafa Çakal – Özgür Akdağ, 4-6 Kasım tarihlerinde Almanya’da yapılan Avrupa Ralli kupası finallerinde birincilik ipini göğüsleyerek ülkemizi gururlandırdı. 2015’te Murat Bostancı – Onur Vatansever ve 2017’de Yağız Avcı – Bahadır Gücenmez ekiplerinin kazandığı kupa, 4 yıl aradan sonra üçüncü kez ülkemize geldi. Böylelikle 2021 FIA Avrupa Ralli Kupası‘nın hem genel klasman, hem gençler hem de iki çeker olmak üzere her 3 kategorisi de Türk ekiplerin zaferi ile damgalandı.