Doğan Bavli Son Yolculuğuna Uğurlandı

190

Önceki gün yaşama veda eden İBB Şehir Tiyatroları’nın ve Türk Tiyatrosu sanatçısı Doğan Bavli, Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde düzenlenen törenle son yolculuğuna uğurlandı.  

Doğan Bavli’nin cenaze töreninde oğlu Murat Bavli, gelini Betül Kızılok Bavli’nin yanı sıra, İBB Şehir Tiyatroları sanatçısı Ayşegül İşsever, Uğurtan Atakan, Tarık Şerbetçioğlu, Selçuk Soğukçay ve Orhan Alkaya söz aldı. Ailesi, Doğan Bavli’nin nasıl bir baba ve usta olduğunu anlatırken, sanatçının dostları Doğan Bavli’nin meslek yaşamını ve hatıralarını paylaştı. Tören, Şehir Tiyatroları Müdür Yardımcısı Mehmet Karaosman, sanatçılar Yalçın Boratap, Fahri Kıncır, Aziz Sarvan, Selçuk Soğukçay, Aslı Seçkin, Selçuk Yüksel, Ozan Gözel’in de aralarında olduğu sanat camiasının yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Doğan Bavli Kimdi? 1941 yılında İstanbul’da doğdu. 1961’de Hamlet oyunuyla Şehir Tiyatroları’na giren sanatçı, birçok önemli oyunda önemli roller üstlendi. Sinema ve dizi filmlerde oynadı. Aynı zamanda usta bir seslendirme sanatçısıydı.