Bilal Ekşi’ye İtalyan Nişanı

356

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi’ye, İtalyan Büyükelçiliğince “İtalya Yıldız Şövalyesi Devlet Nişanı” takdim edildi.

İtalya Cumhurbaşkanı’nın takdirleri ile ülkeler arasındaki dostluk bağını kuvvetlendiren kişilere verilen “İtalya’nın Yıldız Şövalyesi Devlet Nişanı”, İtalya Büyükelçiliği Venedik Sarayı’nda gerçekleşen törenle İtalya’nın Ankara Büyükelçisi Massimo Gaiani tarafından Bilal Ekşi’ye takdim edildi.

Büyükelçi Gaiani, törende yaptığı konuşmada, Türk Hava Yolları’nın salgın döneminde başarıyla gerçekleştirdiği tahliye uçuşları ve kargo taşımacılığının iki ülke arasındaki iletişime sağladığı olumlu etkiye vurgu yaptı. Gaiani, İtalya’nın Yıldız Şövalyesi Devlet Nişanına İtalya’da büyük bir büyük bir önem atfedildiğine dikkati çekti ve “Tabii ki bu nişanlar sadece kısıtlı sayıda bir insana verilmektedir. İki kriteri var. Birisi iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi. İkincisi de kendi mesleğinde, kendi sanatında öne çıkmak. Kesinlikle eminim ki Sayın Bilal Ekşi’nin profili bu kriterleri tamamen bir araya getirmektedir” dedi. Bilal Ekşi ise törende olmaktan dolayı onur duyduğunu belirterek, “İki ülke arasındaki dostluğun bir işareti olarak “İtalya’nın Yıldız Şövalyesi Devlet Nişanı”nın takdim edilmesinden ülkem, Türk Hava Yolları ve kendi adıma büyük bir onur duyuyorum” dedi.