İsim Annesi Sophia Loren

433

MSC Virtuosa’nın isim konma töreni Dubai Port Rashid’de; Kraliyet ailesi, bakanlar, devlet Yetkilileri, diplomatlar, medya ve seyahat acentelerinin katılımıyla ışıltılı bir tören ile yapıldı. Gemi Hollywood yıldızı Sophia Loren tarafından isimlendirildi.

Dünyanın en büyük üçüncü yolcu gemisi markası olan MSC Cruises, Hollywood yıldızı Sophia Loren ile Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nde (BAE) MSC Virtuosa’nın isimlendirme törenini gerçekleştirdi. Cruise gemisi MSC Virtuosa, 6 bin 334 yolcu ve bin 704 mürettebat kapasiteli bir yolcu gemisi.

MSC Cruises Yönetim Kurulu Başkanı Pierfrancesco Vago, “Filomuzdaki yeni, teknolojik ve çevresel açıdan en gelişmiş gemilerden biri olan MSC Virtuosa’nın isimlendirme töreni, Körfez bölgesindeki konuşlandırmamızın bir parçası olarak Dubai’de yapılıyor. Cruise, BAE’nin dinamik turizm endüstrisinin ayrılmaz bir parçasıdır ve benzersiz küresel dağıtım ağımız sayesinde, turizm endüstrisinin yerel olarak daha fazla büyümesini desteklemek adına, ülkeyi ve Orta Doğu’yu tüm dünyada çekici bir tatil seçeneği olarak tanıtmaya devam edeceğiz” dedi.

BAE’nin tanınmış ünlülerinden Omar Butti’nin seramoni sunucusu olarak ev sahipliği yaptığı törende, Hollywood yıldızı Sophia Loren, geminin gövdesindeki şişeyi kırıp kurdeleyi keserek 17. MSC Cruises gemisini resmen isimlendirdi.

Yıldızlarla dolu gece, gemide gurme bir akşam yemeği düzenlendi. Etkinlikte dünyaca ünlü şarkıcı-söz yazarı Rag’n’Bone Man’in en bilinen hit şarkılarını seslendirdi. Törenin ardından gemi Abu Dhabi, Sir Bani Yas Adası ve Doha ziyaretleriyle ilk Körfez seyahati için Dubai’den hareket etti.