Koh Samui Türkleri Bekliyor

585

Tayland Turizm Otoritesi (TAT), 1 Aralık’tan itibaren ülke çapında COVID-19 önlemlerinin daha fazla gevşetildiğini açıkladı.

Bu, ‘Mavi Bölge’ olarak belirlenen kısıtlamaların gevşetildiği destinasyonlarındaki neredeyse tüm işletme ve faaliyetlerin “Yeni Normal” operasyonlarla açılmaya devam edebileceği anlamına geldi. Bunlar arasında tüm alışveriş mekanları, marketler, sinema ve tiyatrolar, spor salonları, kuaför ve berberler, masaj ve spa mağazaları, güzellik ve estetik klinikleri, dövme dükkanları. Restoranlar ve lokantalar da normal çalışma saatlerine döndü. Toplantılar, etkinlikler ve fuarlar da katılımcı sayısında herhangi bir sınırlama olmaksızın normal olarak gerçekleşebileceği açıklandı.

Tayland’ın gözde tatil beldesi Koh Samui de pandemi nedeniyle geçen mart ayından beri turist kabul etmiyordu. Ancak çok sıkı denetlenen ve hijyen kuralları sınavlarından geçen oteller müşteri almaya başladı. Samui’nin ünlü otelcisi Susan Field, “Adamızın gözde konukları olan Türk misafirlerimizi bekliyoruz” diyor.

Koh Samui adası Tayland’ın güneyinde. Karaya yaklaşık 15 kilometre uzaklıkta. Gezginlerin, doğa ile iç içe tatil düşleyenlerin tercih ettiği bu ada 247 kilometrekare genişliğinde. Burada yaklaşık 45 bin kişi yaşıyor. Adanın her tarafı Hindistancevizi ve palmiye ağaçları ile kaplı. Bu nedenle de cennet adası olarak da biliniyor. Adadaki binaların yükseklikleri, herhangi bir hindistancevizi ağacını geçemiyor. Ada, tatil için Türkiye’den gidenler tarafından da iyi biliyor. Genel olarak ekonomisi turizme bağlı olan Tayland’ın Koh Samui adası, uçsuz bucaksız plajları, beyaz kumları, turkuaz denizi ve egzotik yemekleri ile turistlerin tercih ettiği bir tatil cenneti. Egzotik çiçekler ve bitkilerle dolu tropik bahçeler içinde.

Susan Field

Uzun yıllar dünyanın önde gelen otel markaları olan Mandarin Oriental, Sofitel, Fairmont ve W Hotels & Resorts’a danışmanlık yapan Susan Field şimdi Koh Samui’de Tembo Beach Club & Resort adında bir tesis açtı. Tesiste dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kişilere hizmet verdiklerini belirten Field, tatil köyünü şöyle anlatıyor;

“Tembo Svahili dilinde ‘fil’ anlamına geliyor. Tatil köyümüzün adı fil. Masmavi denizi, pudra beyaz kumlu plajı var. Konuklar terasta veya sahilde rahatlayabilir, havuz içi barda serinletici bir kokteylin tadını çıkarabilir. Tüm gün açık restoranda açık havada yemek yiyebilir veya barın gölgesinde manzaranın keyfini çıkarabilir. Konuklar, gün boyu sahil kenarında tapas ve küçük atıştırmalıklar, cazip egzotik kokteyller ve kokteyller, özenle seçilmiş şaraplar ve buz gibi biralar ile bu tabloyu tamamlar.

Restoran, Executive Chef Vladimir Siljegovic’in kişisel mutfak yolculuğunu yansıtır. Menüler Akdeniz ve Asya esintilidir. Ayrıca Tembo Style bölümünde, tatil kıyafetleri, aksesuarlar, havalı ev eşyaları ve dünyanın çeşitli ülkelerinden özenle seçilmiş her türlü biblo ve hediyelik eşyalar var. Burası bir Alaattin Mağarası’nı andırıyor. TEMBO Spa’da vücut bakımları için tamamen doğal ürünler kullanılıyor, yüz bakımı gibi güzellik ritüelleri, en yüksek etik standartlarda yerel olarak üretilen saf Siam Botanicals ürün yelpazesine sahip. Tembo’da kalan konuklar, bungalovlar veya sahil villalarında unutamayacakları keyifli tatil geçiriyor. Koh Samui ve Tembo unutulmayacak, hep hatırlanacak, tabii ki de hep tekrarlanacak tatil rüyasıdır. Bu rüyaya Türk tatilcileri de bekliyoruz” diyor. www.tembo-samui.com