Singapur’a Karantinasız Yolculuk Başlıyor

488

Singapur Hava Yolları, İstanbul-Singapur arasında haftada 3 kez VTL (Aşılı Seyahat) seferleri gerçekleştirme kararı aldı. Singapur’a karantinasız seyahatte yolcular ayrıca, Singapur Changi Havalimanı üzerinden SIA ağındaki 70’ten fazla varış noktasına transit geçiş olanağı bulabilecek. 

Singapur’un Türkiye Büyükelçisi Jonathon Tow ile Singapur Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu VTL (Aşılı Seyahat) uçuşunun hakkında açıklama yaptı.

Büyükelçi Jonathan Tow şöyle konuştu: “Türkiye ve Singapur arasındaki VTL uçuş anlaşmasını görmekten mutluluk duyuyorum. 15 Aralık 2021’den itibaren Türkiye, tam aşılı yolcular için Singapur’a karantinasız hava yolculuğu için uygun 23 ülkeye daha katıldı. VTL, halk sağlığına koruma sağlarken iki ülke arasındaki yolcu trafiğini canlandırmaya yardımcı olacak. Hem Singapur’u hem de Türkiye’yi ziyaret eden daha fazla gezgin görmeyi dört gözle bekliyorum. Ailem ve ben de Singapur Hava Yolları’nın İstanbul’dan Singapur’a ilk VTL uçuşuyla eve uçacağımız için heyecanlıyız. SIA’ya başarılar ve İstanbul ekibine en iyi dileklerimizi sunarız.”

Singapur Hava Yolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu da ise “Türkiye, Singapur’dan karantinasız VTL uçuşlarının Türkiye’yi de kapsayacak şekilde genişletilmesi, Singapur iç pazarımızın uluslararası yolculara yeniden açılmasında önemli bir adımdır. Nihayet sorunsuz, karantinasız seyahatin keyfini çıkarabilir ve Singapur’da arkadaşları veya aileleriyle güvenli bir şekilde yeniden bir araya gelebilirler.