Büyükelçi Çağırdı;  Gel, Gel

1425

Filipinler ile Türkiye arasında turizmin daha da canlandırılması için “Philippines Tourism Roadshow” adında toplantı düzenlendi. Etkinlikte havayolları ve seyahat acenteleri yetkililerine Filipinler anlatıldı.

Toplantı Delta by Marriott İstanbul Hotel’de yapıldı. Toplantıya Filipinler’in Türkiye Büyükelçisi Maria Elena Algabre, Filipinler İstanbul Başkonsolosu Arvin de Leon ve Konsolos Lorena Joy P. Banagodos da katıldı. Konuk heyet ise Filipinler Turizm Bakanlığı’na bağlı Ürün ve Pazar Geliştirme Direktörü Dr. Paulo Benito S. Tugbang, Filipinler’deki Bohol ve Cebu’nun devlet nezdindeki temsilcileri ve Orientours Company Ltd. Başkanı Joebert Opulencia’dan oluştu.

Büyükelçi Maria Elena Algabre, Philippine Airways Türkiye Temsilci Ferzan Ünlüsoy

Toplantının açılış konuşmasını Filipinler’in Türkiye Büyükelçisi Maria Elena Algabre, yaptı. Büyükelçi “Burada ülkemizin güzelliklerini, ilgi çekici özelliklerini, lezzetli yemeklerimizi sizlerle paylaşacağız. Filipinler’den gelen heyetimiz sizlere ülkemizi tanıtan bir sunum yapacak. Filipinler’in dünyaca ünlü İngilizce dil okulları hakkında arkadaşlarımız sizleri bilgilendirecek. Ardından Bohol ve Cebu’dan gelen destinasyon uzmanlarımız size bölgelerini tanıtacaklar” dedi ve Türkçe olarak “Filipinler’e gel, gel” diye çağrı yaptı.

95 Bin Filipinli Geliyor

Filipinler Turizm Bakanlığı’na bağlı Ürün ve Pazar Geliştirme Direktörü Dr. Paulo Benito S. Tugbang, pndemiden önce Türkiye’ye yılda ortalama 95 bin Filipinli turistin geldiğini belirtirken “Türkiye’den Filipinlere her yıl ortalama 8 bin 500 kişi geliyor. 2023 yılında Türkiye’ye gelecek Filipinlilerin de sayısının da 100 binin üzerine çıkacağını ön görüyoruz” dedi.

Tugbang, “Türkler ülkemize geldiklerinde Manila, Cebu, Palawan, Boracay ve Bohol’u tercih ediyorlar. Kültür seyahatinin yanı sıra ağırlıklı olarak deniz tatiline geliyorlar. Türk turistleri İngilizce dil okullarımıza, Uzakdoğu kültürü ve muhteşem doğamıza bekliyoruz” diye sözlerini tamamladı. Toplantıda Türkiye’deki Roadshow etkinlikleri anlatıldı. İngilizce okulları tanıtıldı.

Önceki İçerikHaydi Vietnam’a Gidelim (1)
Sonraki İçerikHavayolları Marka Bağımlılığı Yaratmalı
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.