Lisan Bilin Çok Çalışın Hedef Belirleyin

1072

Uluslararası Sivil Havacılık Günü nedeniyle Ticaret Üniversitesi’nde havacılık konulu etkinlik düzenlendi. Etkinlikteki konferansa uluslararası havacılık sektöründe ülkemizin “yüz aklarından” olan AiRep Havacılık ve Turizm Aş Genel Müdürü, APG Turkey Direktörü, APG Network Yönetim Kurulu üyesi ve Avrupa Başkanı Ferzan Ünlüsoy’da katıldı.

Üniversitenin Sütlüce’deki yerleşkesinin konferans salonunda konuşan Ferzan Ünlüsoy, üniversite öğrencilerine mesleki tecrübelerin anlattı, iş hayatının sırlarını anahtarlarını verdi. Ünlüsoy’un konferansı büyük ilgi ile izlendi. Üniversitenin öğretim üyesi Dr. Tuncel Öz’un takdimi ile konuşmasına başlayan ünlü konuk, küçük yaşlardan beri havacılık mesleğine ilgisi olduğunu vurguladı.

Üniversiteden mezun olunca havacılık sektörüne girdiğini belirten Ünlüsoy “ 30 yıldır bu mesleği yapıyorum. Her işte önce o işin tozunu yutmak gereklidir prensibini ben de uyguladım. Bir havayolu şirketinin Atatürk Havalimanındaki ofisinde işe başladım. İlk 6 ay bagaj bölümünde çalıştım. Bilet kesme, rezervasyon derken 1,5 yılımda böyle geçti. Sonra çok sıkı çalışmam yöneticilerimin dikkatini çekti ve beni satış bölümüne aldılar. Satış için seyahat acentelerini tek, tek dolaşmaya başladım. İşin sırlarını öğrendim. Market analizleri yaptım. Bir süre sonra uzakdoğulu bir havayolları şirketi olan THAİ’den satış müdürlüğü teklifi geldi. Ardından da 30 yıl geçti” diye özetledi.

Havacılık sektöründe insan faktörünü çok önemli olduğunu anlatan Ferzan Ünlüsoy “Lisan bilin, çok çalışın hedef belirleyin” öğütlerini verdi. Ünlüsoy konuşmasının sonunda soru yağmuruna tutuldu ve plaket verildi.