Tayland 5 Yılda 100 Bin Türk Bekliyor

4657

Tayland Turizm Otoritesi (TAT) Başkanı Yuthasak Supasorn “Bu yıl Türkiye’den Tayland’a 23 bin ziyaretçi geldi. Pandemi öncesinde bu rakam 70 binin üzerindeydi. Hedefimiz 5 yılda 100 bin Türk turiste ulaşmak” dedi.

Tayland turizm yetkilileri İstanbul’a gelerek ülkelerini turizmcilere ve havayolu temsilcilerine anlattı. TAT’nin en üst düzeyde kişilerinin de katıldığı etkinlik İntercontinental Oteli’nde yapıldı. Etkinlikte Tayland Krallığı Ankara Büyükelçisi Apirat Sugondhabhirom ve TAT Başkanı Yuthasak Supasorn, TAT Güney Avrupa Ofisi Direktörü Malinee Nitikasetsunthorn ve TAT Türkiye temsilcisi Fatma Güner Üstüner Pala da basın ile bir araya geldi.

TAT Başkanı Yuthasak Supasorn toplantıda yaptığı açıklamada 2023 yılını ‘Tayland’ı Ziyaret Yılı’ olarak ilan ettiklerini ve reklamlarında “Tayland daima sıcak” sloganını kullanacaklarını söyledi. Başkan Supasorn “2028 Expo şehri seçilen Phuket’in önemli bir destinasyon olacak. Yeni turizm sloganlarımızdan birisi de “Doğa, Yemek ve Kültür” temalı. Bu temalar ile sürdürülebilir bir turizm anlayışı yapılacak” diye konuştu.

Tayland Ankara Büyükelçisi Apirat Sugondhabrıhom’da “THY ile Avrupa turisti de Tayland’a çektiklerini ve halen hergün tek sefer yapılan Bangkok ile hafta da 1 kez yapılan Phuket uçuşlarını pandemi öncesinde olduğu gibi günde 3 kez Bangkok ve hergün Puket’e dönmesini ve hatta Chiang Mai’ yı da uçuş ağına eklemelerini THY’den bekliyoruz”dedi.

Turizmcilerle B2B

Etkinlikte THY yöneticileri ile Tayland heyeti bir araya geldi. THY’nin Tayland’a sefer sayılarının arttırılması, yeni rotaların açılması ve tanıtım faaliyetlerinde ortak çalışmalarda bulunulması konularında mutabakata varıldı. Sonrasında Tayland’dan gelen 15 kişilik özel sektör temsilcisi Türkiye’den 25 seyahat acentesi ve tur operatörü ile B2B görüştü. THY, Thai Airways, Qatar, Singapur Havayolları, Emirates ve Saudi Havayolları temsilcileri de hazır bulunduğu görüşmelerde yeni iş birlikleri için ilk adımlar atıldı. Tayland heyeti Türk Pazarı hakkında bilgilendirildi. Türk heyeti de Tayland’ın yeni turizm ürünleri hakkında bilgi verildi.

Önceki İçerikMatbah’ta Mevlevi Sofrası
Sonraki İçerikEjderhalar Hala Orada mı? (3)
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.