Müjdat Gezen Sahnelere Veda Etti

282

Usta sanatçı Müjdat Gezen, 70’inci sanat yılını çok sayıda davetlinin katıldığı törenle kutlandı. Törende Gezen sahnelere veda ettiğini açıkladı ve “Bu zor bir meslek, çileli bir meslek. Çilesini de çektik, sefasını da sürdük. Şimdi artık dinlenme zamanı” dedi.

Müjdat Gezen’in 70. Sanat Yılı töreni, İstanbul’daki Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda yapıldı. Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski TBMM Başkanı Hikmet Çetin, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Mustafa Hüsnü Bozkurt ile birlikte çok sayıda ünlü isim katıldı. Programın sunuculuğunu Gezen’in eski öğrencilerinden İlker Ayrık yaptı.
Jübile konuşmasını yapmak üzere sahneye çıkan Müjdat Gezen’i kızı Elif Gezen takdim etti. Büyük sanatçı jübilesi için şu konuşmayı yaptı; “Hani bir kaydırak vardır ya çocuk parklarında, küçük çocuklar o merdivenleri dakikalarca çıkar, sonra o kaydıraktan bir iner, bir iki saniyede biter. Ben o kaydırağın tam başındaki adamım şimdi. Oradan inişe böyle hızla geçiyorsun. Yoruldum, dinleneyim. Öğrencilerimle oyun koyarım sahneye, onlar oynarlar. Ben seyrederim, yazarım, onlar oynarlar ama, artık sahneye çıkacak gibi hissetmiyorum kendimi. Bu gece kızımla beraber en son oynadığımız oyun, baba-kızdan bir bölüm oynuyoruz. Sonra hadi bana eyvallah. Bu zor bir meslek, çileli bir meslek. Çilesini de çektik, sefasını da sürdük. Şimdi artık dinlenme zamanı.” dedi. Jübile töreni Müjdat Gezen Sanat Merkezi öğrencilerinin gösterisi ile sonlandı.