Singapur, Türkiye’de 35 Yıldır Var

323

Dünyanın gözde havayolu şirketleri arasında ön sıralarda bulunan Singapur Havayolları (SIA), Türkiye’deki operasyonlarının 35’inci yılı için etkinlik düzenledi.

Taksim’deki bir otelde düzenlenen etkinlikte, Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu, Pazarlama ve Hizmetler Müdürü Derya Pekruh Gerçeker, Kıdemli Havalimanı Şefi Erdoğan Şamcı, Finans, İnsan Kaynakları ve İdari İşler Müdürü Esra Sanun Teker Sanın, e-ticaret ve İletişim Uzmanı Emre Bozkurt, e-ticaret ve İletişim Görevlisi Songül Başak ev sahipliği yaptı.

Cahit Akyol ve Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu

Singapur Havayolları Türkiye Genel Müdürü Hongyao Hu şirketlerinin Türkiye serüvenin 35 yıl önce başladığının ve bugüne kadar başarı ile sürdüğünü belirterek “Bu bizlere gurur veriyor” dedi. Daha sonra şirketin Pazarlama ve Hizmetler Müdürü Derya Pekruh Gerçeker, 29 Ekim 1987 Türkiye seferlerine başlayan Singapur Havayolları’nın bu güne kadar başarılı şekilde devam ettirdiği İstanbul operasyonları ile ilgili bilgiler verdi.  SIA’nın havacılıkta imzası olan uçak içinde sıcak havlu, kuruyemiş ikramı gibi öncü olduğu ilklere vurguladı. Uzun yıllardır istikrarlı ve başarılı şekilde Türkiye operasyonlarına devam eden havayolunun bünyesindeki uçakların yaşlarının ortalama olarak 5 yıl 7 ay olduğuna değinen Derya Pekruh Gerçeker, İstanbul-Singapur hattında haftalık 4 frekans olarak yapılan uçuşların tümünün A350-900 tipi uçaklar ile gerçekleştiğini vurguladı.

Derya Pekruh Gerçeker

Amblemlerinin Singapur da yetişen 12 çiçekten oluştuğunu ve çiçeklerin dili olduğu düşüncesinden yola çıkıp şirket müziğini Budapeşte Senfoni orkestrasına yaptırdıklarını da anlatan Gerçeker bu müziği dinletti ve bu güne kadar yapmış oldukları sosyal sorumluluk projelerinden örnekler verdi. Havayolunun başarılı yetkilisi, yaptıkları hizmetlerin diğer havayollarından farklı olduğunun altını çizdi. Etkinlik sonunda yapılan çekilişle bir kişiye 2 kişilik Singapur Havayolları ile Singapur’a uçak bileti hediye edildi.

Önceki İçerikDünyada Abu Dabi Türkiye de Eskişehir
Sonraki İçerikHavalimanı Metrosu Açıldı; Bir Ay Bedava
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.