Kucağımdaki Renkler

1139

Ressam Karin Cincioğlu 8’nci kişisel sergisini Nişantaşı ART-212’de açtı.

Bu güne kadar aralarında Kaliforniya, Los Angeles, Milano, Tokyo, Londra gibi kentlerde açılan 55 karma sergiye katılan ressam Karin Cincioğlu’nun son sergisi “Kucağımdaki Renkler” adını taşıyor.  

Resim konusunda Arzu Başaran, Mahir Güven, Nevin Çokay, İsmail Acar, Antonio Cosentino ve Mustafa Pancar ile çalışmalar yapan Karin Cincioğlu’nun resimlerinde figüratif bir anlatım hâkim. Konularında daha çok caz müzisyenlerini, dansçıları, müzikalleri, bale ve karnaval atmosferlerini seçen sanatçının fikir ve mekân duygusu ön planda.

Ekspresyonist akımın özelliklerini barındıran resimlerinde doğayı olduğu gibi ele alarak nesnelerin kişide uyandırdığı özel duyguları renkler aracılığıyla tuvallerine yansıtan Karin Cincioğlu son sergisinde çocuklara, doğaya ve hayvanlara yer verdi.

Sergide 105 resmini tanıtan sanatçı “Doğanın tüm renklerini hayvanların doğal ortamdaki özgür hallerinden tuvallere aktardım. Konuları fırça darbeleriyle kendi istediğim yöne çekerek yansıttım. Sergimde kendi yaşamından yola çıkarak gözlemlerimi hayal gücü ile şekillendirerek sanatseverin hafızalarında farklı anları alıp öne çıkarmaya gayret ettim” dedi. Sergi 16 Mart akşamına kadar gezilebilecek.