İSG’den Patili Dostlara Proje

268

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı, sürdürülebilir yarınlara ulaşma hedefiyle, elektronik atık geri dönüşüm projesi başlattı.

‘e-dönüşüm muhteşem olacak, sokak hayvanları mamaya kavuşacak’ sloganı ile tanıtılan proje elektronik atıkların uygunsuz şekilde imha edilmesini hedef alıyor. Çevreye geri dönüşümü mümkün olmayan ve zararlar veren elektronik atıklardan elde edilen gelirler patili dostlar için mamaya çevriliyor.

İSG yetkilileri, havalimanına gelen yolcuların yanlarında küçük ev aletlerinden bilişim ve telekomünikasyon ekipmanlarına kadar kullanılmayan tüm elektronik cihazları yanlarında getirmeye davet ederken, küçük adımlar ile dünyayı değiştirmenin mümkün olabileceğini hatırlatıyor.

Projeye Destek Nasıl Olacak?

Projeye destek vermek isteyen yolcular, İSG havalimanına gelirken yanlarında getirdikleri elektronik atıkları doğu ve orta giriş kapılarında yer alan #SAWcycle e-atık kutularına bırakabilecek. İSG ve yolcuların el ele vererek yürüttükleri bu proje ile hem çevre kirliliği önlenmeye çalışılacak hem de atıklardan elde edilen gelirle, sokak hayvanlarına mama bağışlanacak.