Ödülü Depremzede Çocuklara Veriyor

257

Hilton Grubu tarafından her yıl düzenlenen  uluslararası ‘Thrive’ yarışmasını Hilton Türkiye pazarlamadan sorumlu müdürü Beyza Sinem Çağlar kazandı.

Beyza Sinem Çağlar, Türkiye’yi derinden sarsan deprem felaketinin sonucunda kullanılamaz hale gelen, Kahramanmaraş ilinin Nurhak ilçesine bağlı Barış beldesindeki Barış İlköğretim Okulu’nun 8 konteynırdan oluşan sınıflarının, temel ihtiyaçlarını karşılamak ve öğrencilere destek olmak amacıyla hazırladığı projesi ile bu ödülü kazanan ilk Türk oldu.

Ödül Depremzede Çocuklara

Çağlar, yarışmadan kazandığı beş bin ABD Doları ödülünün tamamı ile boş konteynerleri sınıf haline getirdiği, Barış İlköğretim Okulu’nun temel ihtiyaçlarını karşılayacak. Proje kapsamında yapılan planlamaya göre, Atatürk büstünden kurumda kullanılacak zil sesine, sınıflarda öğretmenler tarafından kullanılacak bilgisayarlardan önemli günler panosuna kadar her detay ince ince planlanarak çocukların hayallerini gerçekleştirmek için harekete geçilecek.

Projesini gerçekleştirmek için, Ekim ayı boyunca Kahramanmaraş’ta olacağını belirten Beyza Sinem Çağlar; “Bir Hilton çalışanı olmanın gururunu yaşarken, ‘Hilton, Thrive Yarışması’ sayesinde ülkemizde yaşanan ve hepimizde derin yaralara sebep olan bu felaketin sonuçlarına biraz da olsa çözüm bulabilmek en büyük motivasyonum. Şirketimin bana sunduğu imkanlar sayesinde bir değil birçok hayali gerçekleştirebilmek ve çocuklara daha iyi bir eğitim imkanı sunmak paha biçilemez bir duygu. Kazandığım ödülün bu projeye katkı sağlaması çok değerli. Çalışanların ve toplumun gelişebilmesi ve daha iyi yarınlara umut vermesi için bu tür fırsatlar sunan şirketlerin çoğalması,  bizlerin de gönüllü işlere destek olma motivasyonumuzu arttıracaktır. Bu proje ile sadece fiziksel iyileşmeye değil çocukların kendilerini gerçekten okulda gibi hissetmelerini sağlayarak onlara kendilerini gerçekleştirebilme fırsatı sağlamak istedim. Bu projenin asıl amacı çocuklarımızın geleceğe güvenle bakmalarını sağlamak ve biraz olsun onların yanında olduğumuzu hissettirebilmek” dedi.