Eserler Denize Düştü Zannettiler

274

Şehrin Festivali” 212 Photography Istanbul, altıncı senesinde katılımcılara hem programıyla hem de mekânlarıyla kapsamlı bir keşif rotası sundu. Çok farklı disiplinlere programında yer veren festivalde, İstanbul’un her iki yakasında 18 farklı noktada eserler sergilendi.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla gerçekleşen, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Dairesi Başkanlığı, İBB KÜLTÜR ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. işbirliği ile düzenlenen 212 Photography Istanbul’un bu yıl 6‘ncı yılı gerçekleşti. Festivalin ana mekânları Yapı Kredi bomontiada, Akaretler, MSGSÜ Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, St. Benoît Kilisesi, Taksim Sanat, Institut Français, Müze Gazhane, MOMO, Yeldeğirmeni Sanat, Moda İskelesi, Kadıköy Meydan, Soho House, Akbank Sanat, İstanbul Kitapçısı, Mutfak Sanatları Akademisi’nin yanı sıra paralel sergilerle birlikte Büyükdere 35, Anna Laudel, Fotoğrafevi, Noks Art Space oldu.

Eserler Denizin Üstünde

212 Photography İstanbul’da birbirinden farklı ve eserler İstanbullulara sanat ziyafeti çektirdi. Festival için, Moda İskelesi de ‘’Denizin Yansımaları’’ adlı sergiye ev sahipliği yaptı. Annelie Vandendael’in  InCadaqués ile yaptığı ortak çalışma; beden ile deniz üzerinde kurulan estetik hikâye anlatımından bir fotoğraf seçkisi şeklinde sergilendi. Sanatseverler denizin üzerinde yüzen ve birbirlerine ip ile bağlanmış 15 fotoğrafı izlerken fotoğraflar martların da ilgisini çekti. Martılar eserlerin üzerlerine konarak dinlenirlerken deniz üzerinde ilginç görüntüler oluştu.