Güçler Birleşti; Hedef Avrupa

246

İlaç, kozmetik ve gıda takviyesi üretimi yapan Mega-Farma ile ICEA’nın yüzde 100 organik sertifikalı ilk Türk bebek ürünleri unvanlı Organicum, iş birliği yaptı.

Güçlerin birleşmesi olarak tanımlanan işbirliği hakkında açıklama yapan Mega Farma İlaç Sanayi CEO’su Doktor Altan Özgit, “İki firma da uzun yıllar sektörde bilinen ve güvenilen 2 marka. Mega Farma 25 senedir ülkemizde ilaç sektöründe hizmet veriyor. Öte yandan Organicumun da 15 yıllık sektör geçmişi var.

Türkiye’nin yanı sıra Almanya’ya da ihracat yapıyor. Birlikten kuvvet doğdu. Ortaklığımız çok yeni ancak duyulduktan sonra çok olumlu geri dönüşler aldık. Hedeflerimiz büyük. Hatta gözümüzü Avrupa’ya diktik. İlk etapta birçok firma ile temas kurduk. Çok olumlu geri dönüşler almaya başladık. Dermatoloji, ortopedi, fizik tedavi ve kadın doğum alanlarında hizmet veren Mega- Farma, ile yetişkinler ve bebekler için organik ve vegan ürünler sunan Organicum yaptıkları iş birliği ile ürünlerini yurt içinde olduğu gibi Almanya dışında özellikle Avrupa pazarına sunmayı hedefliyoruz. Tecrübelerimize ve ürünlerimize güveniyoruz” dedi.

Avrupa’da Bilinilirliğimiz Artacak

Organik sertifikalı ve doğal kişisel bakım ve anne-bebek bakım ürünlerini sunan Organicum’un kurucusu Işık Görgün de güç birliği yapmalarını şöyle anlattı:

“Sadece eczanelerde satılan markamız 20 yıl önce doğdu. İnsan sağlığı için çalışmalar yapıyoruz. Ürünlerimizin en önemli özelliği içerisinde paraben, sülfat ve SLS yok. Organik sertifikasıyla hem bebeklere hem yetişkinlere uygun çevreye ve insana uygun formüllerle bezenmiş vegan ürünler üretiyoruz. Bundan sonraki süreçte de ihracat ayağımızda başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerini radarımıza aldık.”