Tayland Kesenin Ağzını Açıyor

254

Tayland, yoğun sezonda turizm endüstrisini tanıtmak için 16.5 milyon ABD dolarına eşdeğer 600 milyon baht ayırıyor.

Ferzan ÜNLÜSOY AiRep Havacılık ve Turizm AŞ. Genel Müdür APG Turkey Direktörü, APG Network Yönetim Kurulu Üyesi ve Avrupa Başkanı

Turizm ve Spor Bakanı Sudawan Wangsuphakijkosol, Tayland Turizm Otoritesi’nin (TAT) tanıtımları için bu bütçeyi alacağını açıkladı. Tourism Review’da çıkan habere göre: Turizm promosyonu 2023 yılının dördüncü çeyreğinden 2024 yılının ilk çeyreğine kadar devam ediyor. Bütçenin kapsayacağı başlıca projeler arasında Tayland’ı tercih edilen bir alışveriş destinasyonu olarak tanıtmak için 150 milyon baht gerektiren “Amazing Thailand Passport Privileges” yer alıyor. Diğer 150 milyon baht ise tüm uluslararası pazarlardaki pazarlama kampanyalarına tahsis ediliyor.

Beş bölgede önemli festivalleri tanıtan Tayland Festival Deneyimi projesi yaklaşık 200 milyon baht oluyor. Bütçenin geri kalanı ise bölgeler arası seyahati teşvik eden “The Link-Local to Global” kampanyasına aktarılıyor. Sudawan’a göre bu projeler yoğun sezonda Işık Festivali, Loy Krathong (Kasım ayında), Yeni Yıl geri sayımı ve Çin Yeni Yılı gibi birkaç önemli festivalle ilişkilendirilebilir. Proje gelecek yıl Nisan ayında Songkran Tayland Yeni Yılı tatiline kadar uzanabilir. Sudawan, teklifin hükümet sekreterliğine sunulduğunu ancak henüz onay almadığını belirtiyor. Thailand önümüzdeki yılın parlayan yıldızı olabilir.