Yüzünü Göster Gir Uçağa

175

Frankfurt Havalimanı’nda biyometrik yüz tanıma sistemleri kullanılmaya başlandı. Yeni sistemde uçağa biniş kartlarına gerek yok. Frankfurt Havalimanı, havayolu şirketine bakılmaksızın tüm yolculara biyometrik sistem sağlayan Avrupa’daki ilk havalimanı oldu.

Avrupa’nın en yoğun merkezlerinden biri olan Frankfurt Havalimanında, check-in’den uçağa binişe kadar yüz tanıma sistemlerini uygulanmaya başladı. Yeni sistem ülkeye giriş ve çıkış yapan yolculara temassız, sürtünmesiz bir kontrol imkanı veriyor. Smart Path adı verilen biyometrik çözümü, yolcuların yüzlerinin biniş kartları yerine geçmesini sağlıyor. Ayrıca da biyometrik bilgilerin Star Alliance uygulaması aracılığıyla veya havaalanı kiosklarından önceden kaydedebilmesine olanak veriyor.

Bu siteme kayıt olan yolcular, belge ibraz etmeden kontrol noktalarından ve biniş kapılarından geçebiliyor. Böylelikle, hem zaman tasarrufu sağlanıyor ve havaalanı işlemleri neredeyse kesintisiz hale geliyor.  Daha önce bu teknoloji yalnızca Lufthansa ve Star Alliance yolcularının kullanımına açıktı. Artık Frankfurt’taki tüm havayolları daha sorunsuz yolcu işlemlerinin avantajlarından yararlanabilecek.

Bu sistem şu anda 12 binden fazla yolcu tarafından kullanılıyor ve check-in, biniş kartı kontrolü ve biniş kapıları gibi alanlarda yaygınlaştırılıyor.