Turizmin Matematiğini İyi Biliyoruz

227

Avantgarde Collection adlı otellerin İcra Kurulu üyesi ve Lucis Initiative Kurucusu İsmet Ömer Öztanık, şirketlerinin gelecek ile ilgili planlarını anlattı. Öztanık Kapadokya’da yeni otel aldıklarını bu oteli 2024 Mart ayında açacaklarının müjdesini verdi, Kapadokya ile birlikte otellerinin sayısını 5’e çıktığını söyledi.  

Avantgarde Collection olarak 1990’lı yıllardan beri aile olarak konaklama sektöründe olduklarını vurgulayan İsmet Ömer Öztanık, “Kendi mülklerimizde kendi işletmeciliğimizi yapıyoruz. Avantgarde Collection markası ile İstanbul’da Levent, Şişli ve Taksim’de toplam 301 oda ile hizmet veriyoruz. Şehir otellerimizi ‘Avantgarde Urban’, Kapadokya ve Yalıkavak otellerini ise ‘Avantgarde Refined’ adı altında adlandırdık. Uluslararası otel markalarına bir alternatif olmak için yola çıktık. Çünkü biz turizmi matematiğini iyi biliyoruz” dedi.

Kapadokya’ya 13 Milyon Dolar

Öztanık Kapadokya yatırımları için de şöyle açıklamalar yaptı; “Unesco Dünya Mirası Listesi’ndeki Ürgüp ilçesinde Kapadokya’nın en eski kaya otellerinden olan Alfina Oteli’ni yanında bulunan arsa ile birlikte 8 milyon dolara satın aldık. Bu tesisin 5 milyon doları da yapım için harcandı. Oteli 2024 yılı mart ayında hizmete açıyoruz. Bu otelimizde 12 ayrı bölüm olacak. Tesiste 50 mağara oda, 3 yeme-içme alanı, welness alanı, etkinlik alanı, bar ve lounge alanımız var. Ayrıca, küratör ve sanatçılarla çalışarak oteli bir açık hava galerisi haline getirmek için sanat ve sergi merkezi kuruyoruz.”

Avantgarde Yalıkavak Sıfırlandı

Küdür Koyu’nda konumlanan Avantgarde Refined Yalıkavak 2012 yılında açıldı. Ancak biz Bodrum-Yalıkavak’taki otelimizde ciddi bir yenilemeler yaptık. Bunları yaparken turizm profesyoneli Erdal Dalkılıç’tan danışmanlık aldık. Otelde Reddot ödüllü bir Türk mimarlık ofisi ile çalıştık. Geçen yıl odalarımızı tamamen yeniledik, bu yıl da dış cephesi ve lobisini, ortak alanlarını sıfırladık. Otelin içinde üç ayrı yeme-içme markası ile ortaklık yaptık. Burası lüks bir üründü, ancak biz bu lüks ürünün üzerine ne koyabiliriz? diyerek kafa yorduk. Genişliği, sade tasarımı ve kusursuz konforlu 32 odamızda sade renklerde mobilyalarla var. Bunlar ahşap detaylardaki yalınlık, berjer koltuklar veya aksesuarlarda kullanılan canlı renklerin uyumlu kontrastı da ayrı bir detay olarak öne çıktı. Otelde özel plaj, yetişkinler ve çocuklar için açık yüzme havuzu, Ace Restaurant, şık lounge ve barı, yepyeni wellness, spor alanının yanı sıra özel pilates alanı, çocuk oyun kulübü var. İki farklı restoran ile işbirliği yapılıyor. Bu restoranlarda akşam yemeklerinde modern Anadolu lezzetleri ve Pan- Asya mutfağı konuklarla buluşacak.

Uluslararası Markalara Alternatif

İsmet Ömer Öztanık, otelciliğin yanı sıra diğer konsantrasyon alanlarının ise mülkiyeti kendilerine ait olmayan tesisi bünyesinde barındıran Lucis Hospitality Management olduğunu belirtti. Ayrıca da uluslararası otel markalarına alternatif olmak için yola çıktıklarını yatırımcının güven ve gelir beklentilerini göz önünde tutan bir tekliflendirme işletme modelleri olduğunu da anlattı. “Ağırlama sanatına yenilikçi bir anlayış getirerek Lucis Hospitality Management Solutions aracılığıyla işletmecilik hizmeti veriyoruz. Bu kapsamda otel yönetim, kiralama, üçüncü parti yönetimi ve manchise sözleşmelerini hayata geçiriyor. Yatırımcı dostu bir çözüm ortaklığı yaklaşımıyla, garanti ve güven ortamlarını hep birlikte içeren tekliflendirme ve işletme model alternatiflerini yine sektörle paylaşıyoruz. Hem lokal mozaiklerde, hem de global dünyada genişlemeyi hedefleyen, Avantgarde Collection’ın kısa vadeli planlarında İstanbul ve Türkiye’nin tamamında yatırımlar yer alıyor” diye iş alanlarını sıraladı.

100’ün Üzerinde Konaklama Ünitesi

Şirketlerinin yeni yatırımlara açık olduğunu da ileri süren İsmet Ömer Öztanık, “Lucis Hospitality Management markasıyla İstanbul’da iki kontratımız var. Bunlar Sultanahmet ve Beyoğlu bölgesinde. Nişantaşı’ndan Bomonti’ye çıkan kesişme noktasında, Rumeli Caddesi’nin en son noktasında ‘service apartment’ konseptiyle faaliyet gösterecek bir tesis yapıyoruz. 100’ün üzerinde konaklama ünitesi olan proje 2,5 yıl sonra faaliyete geçiyor. Gayrimenkul projesi anlamında aile tarihimizin de en büyük projesi bu” dedi.

Önceki İçerikSingapur Airlines Hazır
Sonraki İçerikAirbnb’ye 779 Milyon Euro Ceza
Cahit Akyol, CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinin Ajans Başkanı ve kurucusu, turizm haberlerin yer aldığı www.turizmmuhabiri.com adlı haber sitesinin de kurucusu ve Genel Yayın Yönetmeni’dir. 35 yıllık Hürriyet Gazetesi muhabirliği geçmişi olan Akyol yayıncılık hakkındaki engin bilgisi ve onlarca yıllık tecrübesi ile meslek hayatı boyunca sayısız haber,  röportaj ve seri yazılara imza atmış, halen de sektörün içinden olan bir gazetecidir. Akyol, tecrübeli gazetecilerden oluşan kadrosu ile CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı şirketinde farklı sektörlerdeki firmalara, kişiye özel PR hizmeti sağlar. CA Yayıncılık ve İletişim Danışmanlığı’nda, marka yönetimi ve “butik tarzda” halkla ilişkiler hizmetlerini yönetir. Şirketinde özellikle marka, hedef çalışması,  projelendirme, konsept geliştirme ve uygulama, kurumsal mesajlar, ürün odaklı mesajlar ve tabii ki, medya ilişkileri konusunda yetkindir. Şirketinin faaliyet alanları, yayıncılık, iletişim danışmanlığı ve halkla ilişkiler ve organizasyondur.