Bodrum’a 101 Kurvaziyer Geldi

308

Bodrum Cruise Port, bu yıl rekor sayılabilecek gemi ve yolcu sayısı ile, farklı ülkelerden gelen binlerce turiste ev sahipliği yaptı. Bodrum Cruise Port’a, 2023 sezonunda toplam 101 gemi yanaştı. Gemilerden 102 bin 479 kurvaziyer yolcusu karaya ayak bastı.

Global Ports Holding Doğu Akdeniz limanları direktörü Aziz Güngör, “Yüksek standartlara sahip alt yapımız ve operasyonel bilgi birikimimizle öne çıkıyoruz. Bu sezon Türkiye’ye ilk defa gelen gemileri limanımızda ağırladık. 2023 sezonunda toplam 101 gemi ve 102 bin 479 kurvaziyer yolcusunu ağırladık. Bodrum-Kos arası feribot seferlerinde ise, 836 feribot seferi ile 114 bin 681 yolcuya ve 388 lüks özel yata da hizmet verdik. Önümüzdeki yıl Bodrum’da daha fazla gemi seferiyle, daha fazla yolcu beklediğimizi şimdiden müjdeleyebilirim” dedi.

Türkiye’ye ilk kez gelenler de vardı

Bodrum Cruise Port, bu yıl Türkiye’ye ilk kez gelen Virgin Voyages’a ait Resilient Lady’i ağırladı. Virgin Voyages’ın filosuna yeni kattığı Resilient Lady, Türkiye’deki ilk destinasyon seçimini Bodrum’dan yana kullandı ve bu sezon toplamda 16 sefer Bodrum Cruise Port’u ziyaret etti. Mystic Cruises’a ait Vasco Da Gama ve Europa gemileri de Bodrum’a ilk kez geldi. Ayrıca Bodrum Cruise Port, Celebrity Cruises’tan Celebrity Apex’i, MSC Cruises’dan MSC Opera ve Sinfonia’yı Ritz Carlton Yacht’tan Evrima’yı ve Regent Seven Seas Cruises’tan Seven Seas Splendor ve Seven Seas Navigator gemilerine de ev sahipliği yaptı.